8 medali i drugie miejsce w kraju sztangistów UOLKA

Paweł Nowak
Sztangiści z Ostrowi zdobyli kolejne cenne trofeum.
Sztangiści z Ostrowi zdobyli kolejne cenne trofeum. Archiwum
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się w miniony weekend w Siedlcach sztangiści i sztangistki Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Atletycznego. 16-osobowa reprezentacja na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS Juniorek i Juniorów do lat 18 i 20 wywalczyła 8 medali, natomiast w klasyfikacji drużynowej zajęła drugie miejsce.
Magdalena Ambroziak z trenerem Zygmuntem Klepackim tuż po zawodach w Siedlcach.
Magdalena Ambroziak z trenerem Zygmuntem Klepackim tuż po zawodach w Siedlcach. Archiwum zawodniczki

(fot. Archiwum zawodniczki)

Zdecydowanie najlepiej punktowały w Siedlcach juniorki do lat 18. Mimo lekkiej kontuzji swój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski wywalczyła Magdalena Ambroziak. Jej rówieśniczka, 13-letnia Kinga Kaczmarczyk, wystartowała w kategorii 75 kg i również zajęła 1. miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęła Milena Kruczyńska, która notowała wyniki oscylujące wokół rekordów życiowych. Srebro zawisło natomiast na szyi Anny Krystman. Medale wywalczyły również juniorki do lat 20: Żaneta Kessler i Magdalena Pędzich. Pozostałe zawodniczki plasowały się poza podium, ale zdobywały cenne punkty do klasyfikacji zespołowej.

Gorzej poszło sztangistom, którzy jednak mieli znacznie liczniejszą konkurencję od swoich koleżanek. Na podium stanął jedynie Dominik Mikołajczyk, któremu do złota zabrakło 1 kg. Trener Zygmunt Klepacki nie ukrywał, że w tym przypadku liczył na znacznie więcej.

Wśród 35 klubów UOLKA z dorobkiem 88 punktów sklasyfikowany został na drugim miejscu za Mazovią Ciechanów, która zdeklasowała rywali gromadząc aż 129 punktów. Ponadto Milena Kruczyńska, która w klasyfikacji Sinclair zdobyła 218,7 punków została najlepszą sztangistką zawodów w juniorkach do lat 18.