Zwycięstwo w IV lidze, blamaż w B Klasie. Zmienne szczęście Korony Ostrołęka [WIDEO, ZDJĘCIA]

Zespoły Korony Ostrołęka rozegrały pierwsze wiosenne mecze ligowe. Zdecydowanie lepiej wspominać będzie ten dzień pierwsza drużyna żółto-niebieskich. Lider IV ligi wygrał z KS Łomianki 5:1. Zawiodła druga drużyna, która została wręcz rozjechana na wyjeździe przez WKS Mystkówiec Stary.

Pierwszy zespół Korony rozpoczął czwartoligowe boje wiosną od pewnej wygranej. Po pierwszej połowie nie zanosiło się jednak na taką przewagę żółto-niebieskich. Korona objęła prowadzenie po golu głową Macieja Staszczuka, ale goście po pięknej akcji wyrównali za sprawą Michała Kielaka. Po przerwie obejrzeliśmy już odmieniony zespół z Ostrołęki - dwie kolejne bramki strzelił Staszczuk, a po jednym trafieniu zaliczyli Przemysław Olesiński i Damian Drężewski. Ostrołęczanie pewnie wygrali 5:1.

- Jeżeli chodzi o mecz, to tak jak każdy w tej lidze, był dla nas bardzo trudny. Dużo walki, dużo zaangażowania i zostawionego serca na boisku. Uważam, że w drugiej połowie jednak tego zdrowia nasza drużyna więcej zachowała i te kluczowe momenty wykorzystywaliśmy. Ogólnie bardzo duże gratulacje dla drużyny, bo po tylu miesiącach treningów, dla nas była to dziś niewiadoma. Pierwsze mecze bardzo trudno się gra, tym bardziej się cieszę i gratuluję chłopakom zwycięstwa - powiedział po meczu trener Marcin Truszkowski.

W zdecydowanie gorszych nastrojach był szkoleniowiec drugiej drużyny Michał Robaszkiewicz. Jego zespół fatalnie zaprezentował się w Rząśniku, gdzie zagrał z WKS Mystkówiec Stary. Gospodarze niespodziewanie wygrali ten mecz, ale największym szokiem są rozmiary zwycięstwa. WKS wygrał 8:2, a dwie bramki dla zespołu Korony II strzelił Paweł Dzbeński - jeden z kilku zawodników z pierwszej drużyny, którzy zagrali w tym starciu. - Kompromitacja rezerw - tak brzmiał tytuł newsa na oficjalnej stronie klubowej na Facebooku. I niech to będzie najlepszy komentarz co do wyniku.

Zapraszamy do materiałów foto i wideo z meczu IV ligi Korona Ostrołęka - KS Łomianki.