Zwycięstwo po trzech miesiącach porażek

Bardzo dobre spotkanie rozegrała Monika Gromadzka (pierwsza z lewej)
Bardzo dobre spotkanie rozegrała Monika Gromadzka (pierwsza z lewej) Fot. Archiwum
Nieoczekiwanie wyjazdowe zwycięstwo nad ŁKSem Łódź odniosły siatkarski ostrołęckiego Novum Nike.

Podopieczne Rafała Skórnickiego pokonały trzeci zespół rozgrywek II ligi po tie-breaku 3:2. Spotkanie nie układało się po myśli ostrołęckiego zespołu, przegrana w pierwszym secie, wygrana w drugim i ponownie porażka w trzecim wskazywały na kolejną klęskę Nike. Nasze dziewczyny pokazały jednak charakter i wygrały kolejne odsłony meczu. W czwartym secie ograły rywalki do 19, a w tie-breaku nie było już wątpliwości kto jest zespołem lepszym. Pewna wygrana do 5 dała dwa punkty do ligowej tabeli siatkarkom Nike.
Warty uwagi jest fakt, iż podopieczne Rafała Skórnickiego nie wygrały spotkania ligowego od 25 października 2008 roku. Wtedy to przed własną publicznością pokonały Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:0. W pierwszym meczu z ŁKSem Łódź uległy z kolei u siebie 0:3.

ŁKS Łódź - Novum Nike Ostrołęka 2:3 (25:22, 23:25, 25:23, 19:25, 5:15)
Nike: Wierkin, Gościcka, Iwaniuk, A. Borawska, G. Borawska, Gromadzka, Sobolewska (l) oraz Barszcz, A. Niedbajło