Zwycięstwo Ostrovi nad Kasztelanem

Arkadiusz Ciach (trzeci od lewej) mając udział we wszystkich trzech golach potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję. P. Nowak
Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością odnotowali w spotkaniu 4. kolejki IV ligi mazowieckiej piłkarze Ostrovi Ostrów Mazowiecka. Po bardzo dobrym meczu pokonali Kasztelan Sierpc 3:0.

Ostrovia od początku kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i cierpliwie czekała na swoje okazje do strzelenia bramki. Ta nadarzyła się już w 9. minucie. Świetnym podaniem na prawe skrzydło obsłużony został Arkadiusz Ciach, wbiegł w pole karne i celnym strzałem w kierunku dalszego słupka otworzył wynik. Już chwilę później mogło być 2:0, ale strzelający Piotr Zacheja był na minimalnym spalonym. Nieco szczęścia zabrakło mu w kolejnej sytuacji, kiedy w 25. minucie przed polem karnym przelobował bramkarza, ale piłka skozłowała przed bramką i odbiła się od poprzeczki. Szczęście w końcu dopisało mu w 36. minucie. Po rzucie rożnym Kasztelana gospodarze wyprowadzili szybki kontratak. Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Ciach, a będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem Zacheja strzelił swojego pierwszego w tym sezonie gola.

Na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy Ostrovia przeprowadziła jeszcze jedną bardzo dobrą akcję. Na prawej stronie obrońców ograł Ciach, wyłożył futbolówkę, jak na tacy Robertowi Wilczewskiemu, a ten spokojnie skierował ją do bramki. Trzy gole zaaplikowane przez Ostrovię Kasztelanowi to był najmniejszy wymiar kary. Goście przez całe 45 minut stworzyli 2 sytuacje do zdobycia gola, ale defensorzy żółto-zielonych wyszli z nich obronną ręką.

Po zmianie stron podopieczni trenera Pawła Kowalczyka mając bezpieczny wynik spokojnie rozgrywali piłkę od czasu do czasu groźnie atakując. Wyraźnie słabsi tego dnia goście nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką Adrana Orłowskiego.

Ostatecznie bramki w drugiej połowie już nie padły i 3 punkty zasłużenie trafiły na konto Ostrovi, która z dorobkiem 7 oczek zajmuje w tabeli 6. miejsce. W najbliższą środę żółto-zielonych czeka trudny pojedynek na wyjeździe z Mławianką Mława, która z kompletem zwycięstw zajmuje w tabeli pierwsze miejsce.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Kasztelan Sierpc 3:0 (3:0)
Bramki: Ciach Arkadiusz 9., Zacheja Piotr 36., Wilczewski Robert 42.

Ostrovia: Orłowski - Gromek M., Malanowski, Małkiński, Bednarczyk (67. Korzeb) - Ciach, Hassan (71. Różański), Zaremba, Wilczewski (83. Augustyniak), Gromek P. - Zacheja (78. Góral)