Zwycięstwo i awans Ostrovi

Piłkarze Ostrovi w końcu mogli cieszyć się ze zwycięstwa, ale z pewnością muszą jeszcze pracować nad skutecznością. P. Nowak
Po remisie i porażce w pierwszych meczach rundy wiosennej IV ligi mazowieckiej, w końcu zwycięstwo zapisali na swoim koncie piłkarze Ostrovi Ostrów Mazowiecka. W wyjazdowej potyczce pokonali 2:1 MKS Przasnysz.

Drużyna grającego trenera Marcina Truszkowskiego od początku była stroną przeważającą i często gościła pod bramką rywali. Tradycyjnie jednak brakowało skuteczności w wykończeniu akcji. Dopiero w 48. minucie wynik otworzył Dawid Wilczewski, który po dobrym prostopadłym zagraniu kolegi stanął oko w oko z bramkarzem. Na 2:0 podwyższył w 70. minucie Patryk Gromek. Gospodarze zdołali uzyskać jedynie trafienie honorowe, kiedy w 89. minucie do bramki trafił Maciej Olszewski. W ostatniej minucie mieli jeszcze rzut wolny, którym mogli zagrozić bramce Orłowskiego, jednak piłka po uderzeniu znacznie minęła światło bramki.

Dzięki zwycięstwu Ostrovia awansowała w tabeli na 9. miejsce i wyprzedziła Huragan Wołomin, który będzie podejmować w najbliższej kolejce, 6 kwietnia na własnym boisku.

MKS Przasnysz - KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:2 (0:0)
Bramki: 89. Olszewski Maciej - 48. Wilczewski Dawid, 70. Gromek Patryk

MKS: Kokosiński - Pełkowski, Długołęcki (46. Smoliński), Wróblewski R., Kamiński - Butryn (15. Olszewski M.), Grędziński (60. Wróblewski J.), Wróblewski Ł., Godedzishvili, Malinowski (78. Korotko) - Olszewski

Ostrovia: Orłowski - Góral, Małkiński, Malanowski, Gromek M. - Gromek P., Zaremba, Wilczewski R., Truszkowski - Wilczewski D. (80. Różański), Rępa (68. Ciach)