Zwycięstwa sztangistek UOLKA na otwarcie sezonu

Kinga Kaczmarczyk po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej strony. Na zdjęciu z trenerem Zygmuntem Klepackim. P. Nowak
Ciężarowcy Uczniowskiego Ostrowskiego Ludowego Klubu Sportowego dobrymi występami w Ciechanowie zainaugurowali kolejny sezon.

Podopieczni trenera Zygmunta Klepackiego startowali w XXIII Turnieju Podnoszenia Ciężarów Juniorek i Juniorów o Puchar Prezydenta Ciechanowa. W zawodach uczestniczyło 18 dziewcząt i 40 chłopców reprezentujących 6 klubów mazowieckiego OZPC.

Bardzo dobry występ zanotowała tradycyjnie Kinga Kaczmarczyk, która nie dała najmniejszych szans rywalkom w kategorii juniorek do lat 16 i z wynikiem dwuboju 169 kg sięgnęła po złoto. W tej samej kategorii na 4. miejscu uplasowała się Anna Grala, a na 9. Zuzanna Klepacka.

Na najwyższym stopniu podium w kat. do lat 18 stanęła Kamila Kruczyńska. W dwuboju uzyskała 141 kg i będąc lżejszą aż o 39,5 kg pokonała wagą ciała Żanetę Dymowską z WLKS Siedlce.

Mniej udane starty zaliczyli sztangiści. W kat. juniorów do lat 16 Paweł Brylak zajął 4. miejsce. Tuż za nim był Krystian Ojdanowski, na 8. miejscu uplasował się Krzysztof Pakuła, a na 15. i 16. miejscu byli odpowiednio Damian Piędziak i Daniel Ojdanowski. Z kolei w kategorii do lat 18 Mateusz Pelc wywalczył 5. lokatę, a Marek Pakuła był 12.