MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwlekają tylko radni

(mb)
Z końcem kwietnia minął termin składania oświadczeń majątkowych, ale do 7 maja złożyli je nie wszyscy radni.

W pow. makowskim oświadczenia majątkowe złożyli w terminie wszyscy urzędnicy: starostowie, burmistrzowie, wójtowie, sekretarze, skarbnicy, dyrektorzy, kierownicy oraz szefowie jednostek samorządowych, m.in. szkół i przedszkoli.
Do 7 maja - a więc tydzień po terminie - oświadczeń nie złożyło w sumie 11 radnych: 5 z gm. Młynarze i 6 z gm. Sypniewo. Dopóki ich nie złożą, nie będą mogli pobierać diet za udział w sesjach i komisjach.
Oświadczenia są do wglądu w każdym urzędzie gminy i w Starostwie Powiatowym, a wkrótce większość z nich trafi na strony internetowe powiatu i gmin.
HHH
Co samorządowcy sądzą o składaniu oświadczeń majątkowych samorządowców?
Henryk Kozłowski, wójt z Czerwonki: - To jest niedorzeczna idea, bo powinny się tym zająć urzędy skarbowe, które z powodu nawału pracy tego nie robią. Ten pomysł ma charakter propagandowy, zrobiony jest "pod publiczkę" i ma pokazać ludziom, że samorządowców "trzyma się za twarz". Ponadto kłóci się to z ustawą o ochronie danych osobowych, narusza prywatność. A przecież w małych społecznościach i tak wiedzą sąsiedzi, jak kto siedzi i jakie ma dochody, znane są zwłaszcza zarobki samorządowców, o których wciąż mówi się i pisze w prasie. Ja nie mam nic do ukrycia, poza sprawami intymnymi.
Hanna Chrostowska, sekretarz gminy Różan i wiceprzewodnicząca Rady Powiatu: - Jeśli już zdecydowano się na takie rozwiązanie, to powinno ono obowiązywać już od 1990 roku i powinno dotyczyć tylko starostów, wójtów i burmistrzów. Objęcie tym obowiązkiem radnych jest nieporozumieniem. Ponadto w takim oświadczeniu podawanie wartości majątku powinno być bardziej precyzyjne, np. wartość domu powinna być podparta orzeczeniem rzeczoznawcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki