Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Związek Kurpiów dla dobra publicznego

zet
11 listopada w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie Mirosław Grzyb (trzeci od lewej), prezes Związku Kurpiów, odebrał wyróżnienie w konkursie Pro Publico Bono
11 listopada w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie Mirosław Grzyb (trzeci od lewej), prezes Związku Kurpiów, odebrał wyróżnienie w konkursie Pro Publico Bono Związek Kurpiów
Związek Kurpiów otrzymał wyróżnienie w konkursie Pro Publico Bono w kategorii inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego.

Nagroda ta przyznawana była po raz szósty, jednak po raz pierwszy otrzymała ją organizacja z regionu kurpiowskiego. W konkursie Pro Publico Bono nagradzane są najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy organizacji obywatelskich. Kapituła konkursu za niezwykle ważne uznaje promowanie inicjatyw lokalnych, o niewielkim zasięgu terytorialnym, ale doniosłym znaczeniu dla tzw. małych ojczyzn. Ważnym kryterium oceny inicjatyw obywatelskich jest przestrzeganie zasad etycznych.
Nagroda jest przyznawana w pięciu kategoriach.
Związek Kurpiów znalazł się wśród 21 finalistów konkursu z całej Polski. Otrzymał wyróżnienie w kategorii inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego. Zgłoszoną przez stowarzyszenie inicjatywą było wydanie trzech tomów "Puszczy Kurpiowskiej w pieśni" ks. W. Skierkowskiego pod redakcją Henryka Gadomskiego oraz wydawanie od ponad dwóch lat dwumiesięcznika "Kurpie".
Konkurs na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską odbywa się pod patronatem rzecznika praw obywatelskich prof. Andrzeja Zolla. Nagrody były wręczane podczas wieczoru historii, poezji i muzyki w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Podczas gali na scenie prowadzone były rozmowy na temat tradycji obywatelskich Polaków i źródeł naszej niepodległości. Na deskach teatru pojawił się prof. Władysław Bartoszewski, prof. Józef A. Gierowski, dziennikarz Krzysztof Skowroński, kardynał Franciszek Macharski, prof. Jerzy Buzek oraz prof. Andrzej Zoll. Wieczór zakończył występ Wojciecha Młynarskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki