Zuzela. Uczniowie SOS-W zdobyli 19 medali w X Mazowieckim Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. Zdjęcia

Hanna Chromińska
W X Mazowieckim Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli zdobyli 6 złotych medali, 7 srebrnych i 6 brązowych.

W X Mazowieckim Mityngu w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych wzięło udział 50 uczestników, w tym 5 zawodników klubu sportowego „Nurek” działającego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zuzeli. W sportowych zmaganiach Patryk, Kamil, Szczepan Kacper wzięli udział po raz pierwszy, natomiast Marcin po raz kolejny poprawiał swoje rekordy życiowe z poprzednich mityngów.

Ze względu na ograniczenia spowodowane pandemią 8.12.2020 X Mazowiecki Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych odbył się w nowej formule. Kluby, które zgłosiły udział w imprezie przeprowadzały zawody na terenie swojej placówki, a protokoły oraz zdjęcia ze zmagań sportowych przesłano do Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Mazowieckie. Zestawienie wyników zawodów rozgrywanych w poszczególnych placówkach było podstawą do ustalenia listy zwycięzców w odpowiednich kategoriach wagowych i wiekowych.

Zawody na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli nadzorował Andrzej Budnicki.

• W przysiadzie ze sztangą Szczepan i Marcin zdobyli złote medale, Patryk wywalczył srebro, a Kamil brąz.
  • W wyciskaniu sztangi w leżeniu Szczepan i Kacper zdobyli medale srebrne, a Kamil, Patryk i Marcin brązowe.
  • W martwym ciągu sztangi pierwsze miejsca zajęli Kamil i Marcin, drugie – Patryk i Szczepan, a Kacper uplasował się na miejscu trzecim.
  • W dwuboju siłowym Kacper wywalczył brąz.
  • W trójboju siłowym złote medale otrzymali Szczepan i Marcin, drugie miejsce zajął Patryk, a trzecie Kamil.

Medale przyznane najlepszym zawodnikom zostały przesłane do SOS-W pocztą. 26.01.2021 r. na skromnej uroczystości, w obecności całej społeczności SOS-W, dyrektor Andrzej Sadowski, wicedyrektor Ewa Domanowska i trener Andrzej Budnicki udekorowali zwycięzców medalami i wręczyli im upominki rzeczowe.