MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zuzela. Spotkanie kolędnicze w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Gośćmi byli seniorzy z Nura. Zobaczcie zdjęcia

Hanna Chromińska
W Zuzeli odbyło się spotkanie kolędnicze
W Zuzeli odbyło się spotkanie kolędnicze Hanna Chromińska
Zuzela. Na spotkanie kolędnicze wychowankowie SOSW oraz pracownicy ośrodka zaprosili gości z Nura.

W Zuzeli wspólnie kolędowali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i gościnnie seniorzy Dziennego Domu Wsparcia w Nurze.

Kolędowanie przynosi radość

Wspólne kolędowanie – jedna z najpiękniejszych bożonarodzeniowych tradycji – wprawia w świąteczny nastój, przynosi radość i łączy pokolenia.

O tym, że wspólne kolędowanie wyzwala wiele pozytywnych emocji, przekonali się 17 stycznia 2020 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli i podopieczni Dziennego Domu Wsparcia w Nurze.

Po powitaniu gości przez Andrzeja Sadowskiego - dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego młodzież i seniorzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Kolędy i pastorałki śpiewano w duetach i wspólnie, wesoło i lirycznie.

Wycieczka do muzeum Prymasa

Po wspólnym występie uczniowie oprowadzili gości po świeżo wyremontowanych pomieszczeniach ośrodka i zaprosili ich na poczęstunek.

Obie grupy uczestniczące w spotkaniu wymieniły się także słodkimi upominkami. Goście otrzymali od uczniów wykonany przez nich domek z piernika, w zamian obdarowując ich słodkimi wypiekami.

Po zakończeniu spotkania seniorzy odwiedzili Muzeum Lat Dziecięcych Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Dzisiejsze spotkanie to ważny element współpracy naszego ośrodka z Domem Dziennego Wsparcia w Nurze – powiedział Andrzej Sadowski, dyrektor SOSW w Zuzeli. - Wspólnie świętowaliśmy Dzień Seniora, ponadto nasi uczniowie wzięli udział w inicjatywie „Kubek dla Seniora” oraz przygotowali dla podopiecznych domu i ich rodzin kartki bożonarodzeniowe. Dzisiejsze spotkanie to kolejne działanie zmierzające do pielęgnowania międzypokoleniowych więzi oraz zapewnienia godnego życia osobom starszym i niepełnosprawnym.

Staramy się stwarzać naszym wychowankom możliwie dużo okazji do dzielenia się życzliwością, doświadczeniem, umiejętnościami i dobrymi emocjami. Spotkania z seniorami dobrze służą obu grupom, dlatego planujemy dalszą współpracę naszych placówek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki