Zobacz, kto założył partnerce złote podwiązki! (zdjęcia)

(awo)
Wiktor Wilga zakłada podwiązkę Oli Kucharskiej
Wiktor Wilga zakłada podwiązkę Oli Kucharskiej Fot. A. Wołosz
Na XXVI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "O Złotą Podwiązkę" ostrołęczanie kilak razy wchodzili na najwyższe miejsce na podium.

Turniej tańca "O Złotą Podwiązkę"

Na turniej przyjechały pary z Warszawy, Białej Podlaskiej, Białegostoku, Łomży, Przasnysza, Raciąża, Olecka, Augustowa, Makowa Mazowieckiego, Pruszkowa, Olsztyna, Mławy, Zamościa, Olecka.

W najniższej kategorii walczyli tancerze w wieku od 10 do 11 lat, kategorii E, w kombinacji sześciu tańców. Tu para Piotr Dąbrowski i Marta Niźnik zajęła II m., para Patryk Rusiński, Ola Łozińska mają IIM, obie reprezentowały gospodarzy, KTT FAN. Wśród starszych, 12 - 13 lat, kat. E, kombinacja 8 tańców, I m. zajęła para z ostrołęckiego klubu Impuls, Paweł Kalewski i Weronika Sek. Trzeci ostrołęcki klub, Atria, miał zdobywców srebra w kategorii 12 - 13 lat, klasa C tańce standardowe: Cezarego Krawaczka i Paulinę Suchoń.

Do zaciętej walki doszło w kategorii 14 - 15 lat, klasa B: w stylu standardowym wygrałą apra z FAH, Wiktor Wilga i Klaudia Laskowska II m. zajęli ich koledzy z klubu: Mateusz Graczyk Natalia Bałdyga. W "łacinie" Wiktor z Klaudią znaleźli się na III miejscu.

Kto śledzi karierę braci Wiszowatych, może odnotować: Łukasz włożył Beacie Wyrębek kolejną złotą podwiązkę. Para wygrała w kategorii pow. 15 l., klasa B, standard. W tańcach latynoamerykańskich zajęła II m. Bartłomiej Wiszowaty z Aleksandrą Kucharską zwyciężył w kategorii pow. 15 lat, klasa A, standard. Szczególnie widowiskowy był finał tej kategorii w łacinie: na parkiecie pojawiły się dwie pary, jedna ubrana na czarno (Bartek Wiszowaty, Ola Kucharska) , druga na biało ( Łukasz Gleba, Dominika Bielska z Atrii). Wygrali "biali". Na koniec Dorota Bondar, prowadząca, poprosiła o zamianę partnerek. Bartek i Łukasz spisali się znakomicie, prowadząc dziewczyny w rumbie.
"Tygodnik Ostrołęcki" objął turniej patronatem.