Zobacz ile zarobili ostrołęccy radni - emeryci, nauczyciele, biznesmeni i inni

P.Ossowski
Kontynuujemy nasz przegląd oświadczeń majątkowych radnych. Ostatnio pisaliśmy o najbogatszych - tych, których dochody w 2008 roku przekroczyły 100 tysięcy złotych. Teraz kolej na gorzej zarabiających…

Niewiele poniżej 100 tysięcy zarobił Tadeusz Giers. Dochód egzaminatora WORD to 88,1 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć dietę - 10,6 tys. zł.

Na przeciwnym biegunie skali zarobków znajdują się dwie nestorki ostrołęckiej rady miasta. Obie są emerytowanymi nauczycielkami. Zeszłoroczny dochód Ireny Nosek to 21,5 tys. zł emerytury. Do tego trzeba doliczyć 17,4 tys. zł diety radnej, 3,2 tys. zł diety członkini Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i 3,4 tys. zł dochodu ze sprawowania funkcji kuratora sądowego.

Dochód Stanisławy Watra¬kiewicz to 25,9 tys. zł emerytury i 13,4 tys. zł diety radnej.

Lesław Chojnowski, wicedyrektor ZSZ nr 1 zarobił w zeszłym roku w szkole 44,5 tys. zł. Do tego doszła dieta (12,6 tys. zł), dochód z najmu (2,6 tys. zł) i - jak napisał w oświadczeniu - "dochód z innych źródeł" (4,3 tys. zł).

Wuefista w SP nr 2, Marek Gogulski, zarobił w szkole 49,8 tys. zł., jego budżet zasiliło także 7,8 tys. zł dochodu z pracy trenerskiej i 17,4 tys. zł diety radnego. Również wuefista, Wojciech Zarzycki zarobił w dwóch szkołach: SP nr 10 i ZS nr 5 odpowiednio: 3 i 49 tys. zł. Do tego doszła dieta - 10,4 tys. zł.

Krzysztof Czar¬toryski ma firmę budowlaną i udziały w kawiarni. Działalność gospodarcza przyniosła mu jednak w zeszłym roku tylko 16 tys. zł dochodu (musiał mieć duże koszty lub inwestować bo przychód jest już solidny - ponad milion złotych). Jego dochód z biznesu uzupełnia dieta - 14,8 tys. zł.

Marek Sutnik, działający w branży raczej odpornej na kryzys gospodarczy (usługi pogrzebowe) osiągnął z tego tytułu 65 tys. zł dochodu. W radzie miasta zarobił 10,4 tys. zł.
Dariusz Bralski prowadzenie własnej działalności (m.in. usługi hydrauliczne, blacharskie, stolarskie) godzi z pracą w Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W OSM zarobił 25,8 tys. zł, własna działalność gospodarcza przyniosła mu kolejne 11,5 tys. zł a dieta radnego - 11 tys. zł.

Prowadzenie siłowni też nie okazuje się szczególnie opłacalnym biznesem. Waldemar Nol osiągnął z tego tytułu w zeszłym roku 15,3 tys. dochodu. Niewiele więcej niż zarobił jako radny (12,6 tys. zł). W oświadczenie wpisał także "inne dochody" - 544 zł.

Adam Kurpiewski w zeszłym roku zarobił 30,4 tys. zł jako dyrektor biura poselskiego Andrzeja Kani i 13,1 tys. zł jako radny. jego dochód uzupełniło 566 zł z ubezpieczenia społecznego. Dochód niewielki, ale w tym roku będzie już z pewnością lepiej - Kurpiewski znalazł pracę w PKS w Ostrowi, pewnie zarobi więcej niż "u Kani".
Wiesław Stypiński w zeszłym roku zarobił w PKP 57,5 tys. zł. Dodatkowe 4,9 tys. zł przyniosła mu praca (na umowę-zlecenie) dla ostrołęckiej elektrowni. Na tych samych zasadach zarobił 336 zł w Xelli. Jako radny wzbogacił się o 17,4 tys. zł.

Zeszłoroczny dochód Wiesława Szczubełka to 67,1 tys. zł pensji, 12,6 tys. zł diety i 600 zł diety działacza Polskiego Związku Wędkarskiego.

Sławomir Kot - zatrudniony w Ostrołęckiej Spółdzielni Miesz¬kaniowej - zarobił tam 35,3 tys. zł. Do tego doszła dieta - 12,6 tys. zł.

Tadeusz Kaczyński pracuje w ostrołęckim "Meditransie". Jego zeszłoroczna pensja to 45 tys. zł. "Inne dochody", jak to ujął w oświadczeniu, wyniosły 1,8 tys. zł. Dieta radnego Kaczyńskiego to 10,4 tys. zł.

Magdalena Jaworowska pracując w Stora Enso zarobiła w 2008 roku 33,6 tys. zł. Do tego doszła dieta - 17,4 tys. zł.

Więcej o zarobkach radnych w papierowym wydaniu TO

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
dorota
W dniu 15.06.2009 o 22:02, oberty napisał:

Lesław Chojnowski, wicedyrektor ZSZ nr 1, to może kiedyś był, teraz jest nauczycielem w ZSZ nr 1, więc wskazana korekta;) Zresztą patrząc na dochody, cz wicedyrektor zarabiałby mniej niż WF-ista??To wszystko pryszcz przy zarobkach dyrektora tej szkoły, który (bidulek) dorabia w kolegium nauczycielskim jako "specjalista" wysokiej klasy
m
mieszkaniec gminy

Gratuluję niektórym radnym zaradności jedni z diet osiągają po 10tyś inni prawie 20tyś . tylko czemu ci inni to poplecznicy P.P. myślę że to zwyczajne kolesiostwo.

o
oberty

Lesław Chojnowski, wicedyrektor ZSZ nr 1, to może kiedyś był, teraz jest nauczycielem w ZSZ nr 1, więc wskazana korekta;) Zresztą patrząc na dochody, cz wicedyrektor zarabiałby mniej niż WF-ista??

Dodaj ogłoszenie