MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znów będziemy porządkować i odnawiać las

M. Mrozek
"Rodzinne" zdjęcie leśników., starostów i naczelnego TO po spotkaniu w Nadleśnictwie
"Rodzinne" zdjęcie leśników., starostów i naczelnego TO po spotkaniu w Nadleśnictwie M. Mrozek
Drugi już raz "Tygodnik Ostrołęcki" organizuje ekologiczny konkurs dla ochotników chcących sprzątać i sadzić nowe lasy w naszym regionie. Rozpoczęcie II edycji konkursu dla szkół "Porządkujemy i odnawiamy las" zainaugurowaliśmy we wtorek 25 marca w ostrołęckim Nadleśnictwie.

Nasze zaproszenie do współudziału w organizacji konkursu przyjęli nadleśniczowie z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Myszyńca, Parciak, Przasnysza, Pułtuska i Wyszkowa, Wydział Ochrony Środowiska Delegatury Zamiejscowej Urzędu Wojewódzkiego, Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Warszawie i Olsztynie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie . Do puli nagród obiecali dołożyć cegiełkę również starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł i dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty Maria Skibniewska.
-To nikt inny, tylko właśnie nasza młodzież sprząta nasze lasy - mówiła podczas spotkania Maria Świętojańska, nadleśniczy z Ostrołęki. Aktywnie uczestniczy w różnych akcjach, np. sprzątanie świata. Piotr Uścian-Szaciłowski, nadleśniczy z Ostrowi Mazowieckiej podkreślał, że w konkursie najważniejsze nie są wcale nagrody, ale wyrobienie u młodych ludzi nawyków spontanicznego dbania o przyrodę i zapoznanie się choćby z podstawowymi pojęciami sztuki leśnej. Nadleśniczy nie ukrywał jednak, że nie da się pominąć wymiernych efektów akcji: - Wyniki konkursu przekładają się na kilometry, hektary sprzątniętego lasu, na tony pozbieranych śmieci. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie szkoły. Przewidziane do wykonania prace powinny być wcześniej uzgodnione z właściwym dla danego terenu nadleśnictwem. Szczegółowy regulamin i kupon konkursowy zamieściliśmy w poprzednim numerze Tygodnika. Termin nadsyłania kuponów i materiałów uzupełniających upływa z dniem 10 czerwca 2003 roku.
Przypomnijmy, że od kilku lat w podobnej akcji uczestniczy młodzież ze wschodniego Mazowsza pod patronatem "Tygodnika Siedleckiego".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki