Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Znaleziono motor

(epe)
Nie wiadomo jeszcze, kto napadł na bank w Młynarzach. W poniedziałek, 25 sierpnia w lesie w okolicach miejscowości Goworki k. Ostrołęki znaleziono porzucony motor. Według ustaleń policji jest to jeden z dwóch motorów, którymi poruszali się złodzieje. Policja mówi też, że jest na tropie bandytów.

Przypomnijmy, w poniedziałek 18 sierpnia kilka minut po godzinie 8.00 dwaj zamaskowani mężczyźni dokonali napadu w Młynarzach na punkt kasowy Banku Spółdzielczego w Różanie. Po sterroryzowaniu za pomocą broni kasjerki zabrali z kasy 37 tysięcy złotych. Poruszali się na motorach, dwóch mzetkach. Pomimo zorganizowanej obławy nie udało się złapać przestępców.
Kilka dni po napadzie, 25 sierpnia do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się mężczyzna, który przy drodze polnej w okolicach Goworek w gminie Rzekuń dwa dni wcześniej zauważył porzucony motor. Jak powiedział policji, początkowo myślał, że ktoś go tam zostawił celowo, jednak kiedy przez dwa dni stał w tym samym miejscu i nikt się po niego nie zgłaszał, powiadomił policję.
Policja potwierdza, że porzucona mzetka jest to jeden z dwóch motorów, którymi poruszali się sprawcy napadu. Taką informację otrzymaliśmy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
- Motor pochodzi z kradzieży - powiedział Jerzy Borowiecki, zastępca komendanta miejskiego policji w Ostrołęce. - Został skradziony 4 sierpnia w Ostrołęce.
W sobotę, 23 września, a więc w dniu kiedy został po raz pierwszy zauważony motor w Goworkach w okolicy miejsca porzucenia pojazdu doszło do kolizji drogowej. Istnieje więc możliwość, że ktoś chciał w ten sposób odwrócić uwagę od porzuconego motoru. Policja jednak temu zdecydowanie zaprzecza.
Nie znaleziono jeszcze drugiego motoru. Policja znalazła co prawda kolejny porzucony motor w lesie w okolicach miejscowości Ogony, w gminie Młynarze.
- Wykluczamy, aby porzucili go sprawcy napadu - powiedziała Magdalena Siczek w komendy w Radomiu.
- Śledztwo jest w toku, a ze względu na jego dobro, a także bezpieczeństwo świadków nie udzielamy na razie informacji w tej sprawie - powiedziała nam Magdalena Siczek z biura prasowego KWP w Radomiu. - Jesteśmy jednak bardzo blisko ustalenia, kim są przestępcy. Możliwe, że poinformujemy o tym w ciągu kilku najbliższych dni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki