Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zmieniają siedziby

(paf)
Miejski Sojusz Lewicy Demokratycznej i Biuro Poselskie posła Stanisława Kurpiewskiego zmieniły siedzibę.

Z placu Bema obydwa biura przeniesiono do budynku przy ul. Kilińskiego 2b, gdzie dotychczas mieściła się firma Notos. Pierwotnie planowano, by do lokalu przy pl. Bema przenieść punkt wydawania wniosków o świadczenia rodzinne z ul. Kościuszki. Teraz jednak ratusz chce inaczej wykorzystać wolne pomieszczenia.
- W punkcie wydawania wniosków już nie ma takiego nawału interesantów, jaki był w maju - mówi Krzysztof Szeląg, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Ostrołęce. - Dziennie pojawia się tam kilka osób. Więc lokal przy ul. Kościuszki, choć niewielki, wydaje się wystarczający. Sprecyzowanych planów zagospodarowania lokalu przy placu Bema jeszcze nie ma. Być może zostanie wydzierżawiony.
Stanisław Rybski, wiceprezydent Ostrołęki i zarazem szef miejskiego SLD, nie traktuje przenosin biura jako ujmy lub pewnej formy degradacji partii. Chociaż nowa siedziba SLD znajduje się w mniej reprezentacyjnym miejscu i jest znacznie mniejsza od dotychczasowej siedziby.
- Nam nowy lokal w zupełności wystarczy - mówi Rybski. - To raczej biuro przy placu Bema było nieodpowiednie, ponieważ było dla nas za duże. Pomieszczenia te mają bardzo atrakcyjną lokalizację i moim zdaniem powinny być wykorzystane do dobrego promowania Ostrołęki. Powinno tam powstać coś, co będzie świetną wizytówką miasta.
Władze w ratuszu chcą, by pieniądze pochodzące z dzierżawy przeznaczyć na dodatki mieszkaniowe dla najuboższych mieszkańców.
- Bardzo wielu naszych obywateli żyje poniżej granicy ubóstwa. Przydzielamy im mieszkania komunalne, ale nawet gdy czynsz jest niski, nie zawsze mają pieniądze, by go opłacić. Chcemy więc pomóc im, by nie trzeba było potem szukać kolejnych lokali zastępczych za zaleganie z opłatami - mówi wiceprezydent Rybski. - Trzeba więc połączyć tu dwie rzeczy - wynegocjować jak najwyższy czynsz i przekazać lokal pod działalność promującą miasto. Można by tam otworzyć również mały punkt informacji turystycznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki