MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana warty w "Czwórce"

Rzecznik prasowy KE "Czwórka" przy ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce Anna Dzbeńska
Nowy zarząd Klubu Europejskiego "Czwórka" w składzie (od lewej): Ewa Kossakowska, Tomasz Mrozek, Andrzej Zabielski, Kamila Domurat, Anna Dzbeńska oraz opiekun dr Kazimierz Parszewski
Nowy zarząd Klubu Europejskiego "Czwórka" w składzie (od lewej): Ewa Kossakowska, Tomasz Mrozek, Andrzej Zabielski, Kamila Domurat, Anna Dzbeńska oraz opiekun dr Kazimierz Parszewski Archiwum
"Czwórka" - to Klub Europejski przy ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce. Założony przez nauczyciela tej szkoły dra Kazimierza Parszewskiego 21 stycznia 1997 r., był jednym z pierwszych na Kurpiowszczyźnie.

Przez klub przewinęły się dziesiątki euroentuzjastów i organizatorów wspaniałych zajęć popularyzujących zagadnienia Unii Europejskiej. Pierwszym prezydentem klubu był Piotr Woźniak, a następnymi: Janusz Krupa, Ewelina Chełstowska, Sylwia Stachurska i ostatnio Marta Ceberek. Właśnie "stary" zarząd Klubu Europejskiego "Czwórki" zdominowany był tegorocznymi maturzystami, którzy powinni zająć się przygotowaniami do matury. Dlatego 20 lutego odbyło się posiedzenie klubu, na którym ustępujący prezydent Marta Ceberek wraz ze swymi zastępcami - Lidią Kilijańską i Małgorzatą Konarzewską - złożyli sprawozdanie z dotychczasowej działalności klubu i wybrano nowe władze.
Za swoją aktywną działalność w Ostrołęce i na Mazowszu Marta Ceberek otrzymała "Medal Pamiątkowy Zarządu Głównego Mazowieckiego Towarzystwa Kultury" w Warszawie, który wręczył opiekun klubu, a zarazem członek ZGMTK dr Kazimierz Parszewski - dziękując wszystkim za aktywną pracę. Wszyscy otrzymali książki z Centrum Informacji Europejskiej w Ostrołęce, z którym "Czwórka" ma podpisane porozumienie o współpracy. Opiekunami "Czwórki" są dr Kazimierz Parszewski i mgr Małgorzata Złotkowska.
Nowo wybranym prezydentem Klubu Europejskiego "Czwórka" - został Andrzej Zabielski z kl. II TE1 zaś wiceprezydentami: Kamila Demurat z kl. II TE1 (prezes SU "Ekonomik") Ewa Kossakowska z II TE1, sekretarzem został Tomasz Mrozek, członkiem Zarządu Aneta Kaczyńska, zaś rzecznikiem prasowym Anna Dzbeńska- wszyscy z kl. II TE1.
Klub liczy obecnie 93 członków. Już w dzień po wyborach, tj. 20.02.04, nowy zarząd reprezentował "Czwórkę" na zebraniu KE z miasta Ostrołęki w Centrum Informacji Europejskiej - gdzie debatowano nad wspólnym programem "Europejski Ostrołęcki Maj 2004". Szczególnym celem tego programu jest popularyzacja procesu integracji w wymiarze kulturowym, jak też uczynienie z dnia akcesji Polski do Unii Europejskiej radosnego, wspólnie świętowanego dnia, tym bardziej znaczącego, że wplecionego w cykl działań Dni Ostrołęki. Stąd dla tego celu powołano Konsorcjum Szkolnych Klubów Europejskich z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Ostrołęce dla wspólnego konstruowania programu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki