MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana u steru Platformy

(jp)
Andrzej Kania, nowy szef PO w Ostrołęce
Andrzej Kania, nowy szef PO w Ostrołęce A. Wołosz
Ostrołęcka struktury Platformy Obywatelskiej ma nowe władze. Nowym przewodniczącym został dotychczasowy sekretarz Andrzej Kania. Do zarządu weszło również trzech wiceprzewodniczących: Krzysztof Strzyżewski, Marek Góralski i Sławomir Kuźmiński. Sekretarzem został Maciej Kleczkowski, a skarbnikiem Iwona Suchcicka. Wybory nowych władz odbyły się w czasie powiatowego zjazdu Platformy 15 września.

Nowego przewodniczącego PO w Ostrołęce Andrzeja Kanię zapytaliśmy dlaczego doszło do zmiany w kierownictwie.
- Większość członków uważa, że partię w Ostrołęce należy rozruszać. Dotychczas bowiem działała dość niemrawo. Platforma nie podejmowała widocznych w mieście inicjatyw. Powinniśmy dokładnie obserwować i oceniać działania władz miasta.
Jednym z najważniejszych zadań, które ostrołęcka Platforma stawia przed sobą, to powstrzymanie postępującej degradacji miasta.
- Niemal co tydzień dowiadujemy się o planowanej likwidacji oddziałów różnych wojewódzkich urzędów i instytucji. W ślad za tym spada prestiż i znaczenie miasta - tłumaczy przewodniczący Kania. - Ostrołęka powinna mieć lepsze przełożenie do wszelkich rozmów w województwie, rządzie i w parlamencie. Jesteśmy tu skłonni współpracować ze wszystkimi niezależnie od politycznych podziałów. Miastu jest potrzebny również szybki rozwój gospodarczy, powstawanie firm. Powinien zatem koniecznie powstać fundusz poręczeń kredytowych dla przedsiębiorców a miasto różnymi metodami (np. sprzedawaniem gruntów za symboliczną złotówkę, obniżaniem podatków od nieruchomości) powinno sprzyjać firmom.
Sondażowe notowania PO wynoszą ok. 20 procent. W ubiegłym tygodniu (wg. sondażu CBOS) PO i SLD uzyskały równe poparcie - 21 procent. Platforma wprowadziła jednego posła do Sejmu z okręgu ostrołęcko-siedleckiego - Zbigniewa Chrzanowskiego, odszedł on jednak do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych z Platformy weszło do Rady Miejskiej dwoje radnych. Obecnie - po wyjeździe Marii Sokoll do Pisza - jedynym radnym PO jest obecny przewodniczący Andrzej Kania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki