Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmarła Krystyna Milczarek - poetka, animatorka kultury, założycielka i wieloletnia prezes Klubu Literackiego "Przaśnik"

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. FB Piotra Kaszubowskiego
Krystyna Milczarek zmarła 6 kwietnia 2021 r. w Przasnyszu. Miała 74 lata.

Tak pisze o niej Piotr Kaszubowski:

Urodziła się w 1947 r. w Ludwigsburgu w rejencji Stuttgart. Dzieciństwo spędziła na wsi, w 1960 r. przyjechała na Śląsk, do Tarnowskich Gór. Ukończyła Seminarium Nauczycielskie, pracowała w przedszkolu i szkole. W 1993 r. wraz z mężem przeprowadziła się do Żyrardowa. Tam od 1996 r. brała udział w Żyrardowskich Warsztatach Literackich (później Żyrardowskie Wieczory Literackie).
Po przeprowadzce do Przasnysza w 2000 r. założyła Klub Literacki "Przaśnik", którego była prezeską przez prawie 14 lat. W ostatnim czasie związana była z Grupą Historyczno-Literacką "Styl" i Klubem Literackim "Jantar". Od wielu lat należała do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej. Wydała dwa tomiki poezji: "Stracone nadzieje" (2005) i "Sercem wybrane" (2018). Jej wiersze znalazły się w wielu antologiach i almanachach literackich, wydanych w Przasnyszu, Żyrardowie i Mławie. Wielokrotnie wyróżniana w konkursach literackich, w styczniu 2014 r. otrzymała Medal Stanisława Ostoja-Kotkowskiego w kategorii "Medal Honorowy".
Zawsze chętnie wspierała osoby niepełnosprawne, pensjonariuszy i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, Klubów Seniora oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu. Kochała film, fotografię, kwiaty i zwierzęta, kolekcjonowała pocztówki, była wrażliwa na każde otaczające ją piękno.

Dla mnie pozostała niezawodną przyjaciółką. Krysiu, do zobaczenia w lepszym ze światów...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki