Zmarł ks. kan. Witold Bruliński, proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Ostrołęce w latach 1989-2006. Zmarł w nocy z 22 na 23 stycznia

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
źródło: archiwum TO, aleksandrowo.pl
Udostępnij:
Sanktuarium pw. św. Antoniego w Ostrołęce poinformowało, że w nocy z 22 na 23 stycznia 2022 r, po kilkutygodniowej walce z ciężką chorobą zmarł ks. kan. Witold Bruliński.

O śmierci kapłana poinformowano na stronie Sanktuarium pw. św. Antoniego w Ostrołęce:

Ś.p ksiądz kanonik Witold Bruliński (ur. 1935 r.) był bardzo lubianym kapłanem, świetnym gospodarzem i proboszczem kilku parafii oraz opiekunem duchowym. Był proboszczem w parafii pw. św. Antoniego w latach 1989-2006. Jako emeryt pozostał w parafii i pomagał młodszym księżom w posłudze. Przez kilkanaście lat pracy duszpasterskiej w ostrołęckim klasztorze unikał rozgłosu. Taki też pozostał do końca posługi. Zawsze z ludźmi i dla ludzi, nie forsował swojej osoby na pierwszy plan, nie starał się być widoczny. Możemy dziękować Panu Bogu za tak dobrego Kapłana oraz modlić się o wieczne zbawienie dla Niego.
Kiedy jesienią 1989 roku ś.p. ks. Witold Bruliński objął parafię pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce, od razu postawiono przed nim trudne zadanie. W latach 1970-1988 kościół i zespół poklasztorny zostały gruntownie wyremontowane przez ówczesnego proboszcza, ks. Józefa Biernackiego.
Podczas misji, w nocy z 13 na 14 marca 1989 roku w klasztorze wybuchł pożar. Wnętrze kościoła uległo niemal całkowitemu zniszczeniu. Do dziś nie ustalono przyczyn pożaru. Straty oszacowano na około miliarda złotych. Klasztor zaliczano do zabytków klasy "0", należał do jednych z najcenniejszych na Mazowszu.
Ksiądz Bruliński pojawił się w Ostrołęce w pół roku po pożarze. Kolejne lata były podnoszeniem klasztoru z popiołów. Proboszcz Bruliński potrafił zmobilizować parafian, by pomagali w odbudowie kościoła. Skutecznie zabiegał również o dofinansowania na ten cel z funduszy rządowych i samorządowych.
We wspomnieniach parafian pozostanie proboszczem, który przez pierwsze lata posługi w klasztorze, mszę św. sprawował przy drzwiach, bo w zrujnowanej przez ogień świątyni nie można było tego robić.
Drogi księże Witoldzie, bieg ukończyłeś, niech Bóg da Tobie wieniec zwycięstwa. Gdy będziesz w raju wstawiaj się za nami! Odpoczywaj w pokoju. Byłeś i jesteś wspaniałym kapłanem o ogromnym sercu i nadzwyczajnej gorliwości duszpasterskiej. Za to kochali Cię i kochają wierni, którym służyłeś.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Witolda Brulińskiego

25 stycznia 2022 r. (wtorek) o godz. 17.15 wystawienie ciała w Sanktuarium pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce. W intencji zmarłego różaniec o godz. 17.30, msza święta o godz. 18.00 a następnie modlitwa różańcowa o godz. 18.30.
26 stycznia 2022 r. (środa) o godz. 11.00 wystawienie trumny z ciałem śp. ks. kan. Witolda Brulińskiego w kościele parafialnym pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce; o godz. 12.00 msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Po mszy św. pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. kanonika Witolda Brulińskiego zostanie złożona na cmentarzu komunalnym w Ostrołęce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie