Zmarł Krzysztof Zawalich - ostrołęcki nauczyciel, tłumacz. Pogrzeb 30.12.2021 w Łysych

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Fot. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce
Udostępnij:
Krzysztof Zawalich, wieloletni nauczyciel języka niemieckiego i tłumacz przysięgły, zmarł 28 grudnia 2021. Miał 57 lat.

Krzysztof Zawalich pracował m.in. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce, Zespole Kolegiów Nauczycielskich w Ostrołęce, a ostatnio w I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce (był też wychowawcą w internacie).

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Łysych, 30.12.2021. Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godzinie 10.00 w kościele parafialnym w Łysych. Różaniec za zmarłego będzie w Zakładzie Pogrzebowym w Łysych (Charon, Łyse 86) 29 grudnia 2021 r. o godz. 15.00.

Krzysztof był oddany swojej pracy, ale przede wszystkim był to życzliwy, uśmiechnięty człowiek, który potrafił budować wspaniałe relacje nie tylko z kolegami z pracy, ale także z tymi, których nauczał. Był pomysłowy, tworzył neologizmy. Jednym z nich było „filcować się”, czyli odchodzić. Zdecydowanie za szybko „filcuje się” do innej rzeczywistości. Zapamiętamy go jako ciepłego, sympatycznego kolegę z poczuciem humoru. Śpij w pokoju, Kolego - napisali na FB współpracownicy zmarlego z Centrum Ksształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce.

Pięknie pożegnała także zmarłego społeczność I LO w Ostrołęce.

Z bólem żegnamy Pana Krzysztofa Zawalicha, wspaniałego nauczyciela i wychowawcę. Nasza społeczność zapamięta Go jako człowieka nadzwyczaj łagodnego, miłego, pełnego taktu i skromności. Trudno nam uwierzyć, że nie ujrzymy już Pana Krzysztofa idącego szkolnym korytarzem, nikogo z nas nie obdarzy więcej łagodnym uśmiechem, nie poda dłoni w geście koleżeństwa i życzliwości.
Pan Krzysztof Zawalich od 2017 roku był zatrudniony w I Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Józefa Bema jako nauczyciel języka niemieckiego, nauczyciel wychowawca i nauczyciel bibliotekarz. Nasz Kolega był człowiekiem wysokiej kultury osobistej, wzorem spokoju i opanowania. Zawsze rzetelnie i z pasją realizował swoje zadania. Cenił kontakt z młodzieżą i podejmował działania wspierające społeczność szkolną oraz mieszkańców Internatu I LO. Jako wychowawca wykazywał ogromne zaangażowanie w kształtowanie właściwych postaw wychowanków oraz dbał o ich integrację. Poszerzał również zainteresowania uczniów oraz inspirował ich do rozwoju osobistego. Motywował do udziału w różnych konkursach, w których jego podopieczni odnosili liczne sukcesy.

W grudniu 2021 odeszli także...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie