Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zmagania w języku Szekspira

(paf)
Karolina Gadomska z Laskowca, zwyciężczyni konkursu, otrzymuje dyplom i nagrodę z rąk wójta Bogusława Tyszki
Karolina Gadomska z Laskowca, zwyciężczyni konkursu, otrzymuje dyplom i nagrodę z rąk wójta Bogusława Tyszki P. Pliszka
Borawe. Szkoła Podstawowa w Borawem w poniedziałek, 26 kwietnia, po raz drugi organizowała Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas V i VI wszystkich sześciu szkół podstawowych gminy Rzekuń, czyli z miejscowości Drwęcz, Borawe, Ołdaki, Laskowiec, Rzekuń i Dzbenin. Każda szkoła mogła wystawić do konkursu po trzech kandydatów.

- Ale do rywalizacji stanęło szesnastu uczniów, ponieważ dwie szkoły wystawiły skromniejsze reprezentacje - mówi Monika Niedźwiedziuk, nauczycielka języka angielskiego w SP w Borawem i organizator konkursu. - Sprawdzian umiejętności językowych odbywał się w trzech etapach. Najpierw uczniowie wzięli udział w tzw. częściach słuchowej i pisemnej. Później komisja konkursowa wytypowała do części ostatniej - ustnej - jedenastu uczniów z najlepszymi wynikami.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni.
- Chcemy przez ten konkurs zainteresować uczniów językiem angielskim i kulturą krajów anglojęzycznych - opowiada Waldemar Cymes, nauczyciel języka angielskiego w SP w Drwęczy, również organizator konkursu. - I przynosi to skutek. Dzieci naprawdę chcą się uczyć języków obcych. Widać to po poziomie prezentowanym przez uczestników konkursu.
W rywalizacji najlepszą okazała się Karolina Gadomska z SP w Laskowcu. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Krukowska z SP w Rzekuniu, a trzecia była Joanna Ścibek z podstawówki w Laskowcu. Nagrody uczestnikom konkursu wręczał osobiście Bogusław Tyszka, wójt gminy Rzekuń.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki