Złoty, srebro i brąz dla lekkoatletów OKLA

Kajetan Prusaczyk w rzucie młotem wykręcił kolejny bardzo dobry rezultat.
Kajetan Prusaczyk w rzucie młotem wykręcił kolejny bardzo dobry rezultat. Fot. A. Dobkowski
Trzy medale zdobyli lekkoatleci OKLA Ostrołęka podczas odbywających się w Zamościu Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych.

Na najwyższym stopniu podium w konkurencji rzutu młotem (6 kg) stanął Kajetan Prusaczyk, który uzyskał 60,37 m. Do tego podopieczny Marka Kwiatkowskiego był ósmy w konkursie juniorów w rzucie dyskiem - 37,62 m).

Po srebrny medal także wśród juniorów sięgnął Łukasz Kowalski osiągając w rzucie dyskiem z rezultatem 44,99 m. Utalentowany miotacz OKLA był także czwarty w pchnięciu kulą o wadze 6 kg z rezultatem 15,19 m).

Medal brązowy wywalczyła w juniorkach młodszych Magdalena Wołejszo skacząc w trójskoku 10,92 m, a w skoku w dal zajęła ósme miejsce z wynikiem 5,04, co jest jej nowym rekordem życiowym). Niestety nie wyszedł start Igorowi Bastkowi, który w konkursie juniorów młodszych w rzucie dyskiem (1,5 kg) osiągnął rezultat 38,33 m, co dało mu dziewiąte miejsce.

W sumie na 84 sklasyfikowanych klubów i mając jedynie czworo startujących zawodników lekkoatleci OKLA uplasowali się na 29 miejscu.