Złoto i rekord Polski Angeliki Wikieł

Redakcja
Zaledwie 15-letnia Angelika Wikieł popłynęła po złoto Mistrzostw Polski Seniorów i krajowy rekord.
Świetny występ zaliczyła zawodniczka UŚKS Ostrołęka Angelika Wikieł w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego złoty medal i poprawiła rekord Polski.

Ostrołęczanka świetnie zaprezentowała się na dystansie 200 metrów stylem klasycznym, gdzie pewnie wygrała z czasem 2:28.43. Oznaczało to nie tylko zwycięstwo, ale również poprawienie rekordu Polski juniorów 15-lat. Drugie miejsce zajęła Marlena Dudek (AZS AWF Katowice) - 2:30.54, a trzecie Michalina Zbrojewska (Piątka Konstantynów) - 2:31.59. Emocji nie zabrakło również na pozostałych dystansach z udziałem ostrołęczanki.

Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym Angelika Wikieł uplasowała się na ósmej pozycji z czasem 33.29 s. Wygrała Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) - 30.70 s. Na 100 metrów, również stylem klasycznym podopieczna trenera Włodzimierza Janczewskiego zajęła piąte miejsce z czasem 1:11.28. Wygrała pewnie Paulina Zachoszcz (MKP Szczecin) - 1:07.66.

W zawodach wystartowała również druga sióstr Wikieł - Manuela, która obecnie reprezentuje barwy (AZS UWM Olsztyn). Wychowanka UŚKS Ostrołęka zdobyła brązowy medal na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym z wynikiem 16:32.33. Ostrołęczankę wyprzedziły jej klubowe koleżanki Joanna Zachoszcz i Monika Czerniak.

Na 800 metrów stylem dowolnym Manuela Wikieł zajęła piąte miejsce z wynikiem 8:40.53. Dystans wygrała Donata Kilijańska (KSZO Ostrowiec Świętkorzyski) z wynikiem 8:33.53.

Na 400 metrów stylem dowolnym Manuela Wikieł nie weszła do finału, osiągając dziewiąty wynik eliminacji - 4:19.56. Najlepsza na tym dystansie okazała się Donata Kilijańska (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) - 4:08.83.