Złoto i brąz dla UKS Siódemka w Mistrzostwach Polski LZS

Reprezentacja UKS Siódemka Ostrołęka w komplecie.
Reprezentacja UKS Siódemka Ostrołęka w komplecie. Archiwum klubu
Złoty i brązowy medal to najcenniejsze zdobycze UKS Siódemka w Mistrzostwach Polski LZS, które odbyły się w Zamościu.

Złoty medal w biegu na 800 m juniorów zdobył po porywającym finiszu Daniel Gadomski - 1:55.36. Ten sam zawodnik był siódmy w biegu na 1500 m juniorów - 4:09,54. Brązowy medal w trójskoku juniorek wywalczyła z kolei Kornelia Suchecka z najlepszym w tym sezonie wynikiem - 11.50 m.

Podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego startowała także w skoku w dal juniorek, gdzie zajęła piąte miejsce z wynikiem 5.23 m, także uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie, a do brązowego medalu zabrakło zaledwie zaledwie 4 cm.

Tuż za podium na czwartym miejscu mistrzostwa ukończyła sztafeta 4 x 100 m juniorek młodszych z najlepszym w historii klubu rezultatem 51.21 s. Dziewczęta biegały w składzie: Paulina Pilarska, Marta Łada, Victoria Ejzemberg, Renata Kołodziejczyk.