Złote i srebrne gody w gminie Lelis. 26 par odnowiło swoje...

  Złote i srebrne gody w gminie Lelis. 26 par odnowiło swoje przysięgi [ZDJĘCIA+WIDEO]

  Aldona Rusinek

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tygodnik Ostrołęcki

  W kościele parafialnym w Lelisie, 11 października, 26 par odnowiło swoje małżeńskie przysięgi – 12 par z okazji złotych godów i 14 par po srebrnych godach. Uroczyste nabożeństwo dla zacnych małżonków koncelebrowali ks. kan. Janusz Kotowski, proboszcz miejscowej parafii i ks. kan. Stanisław Grosfeld, proboszcz z parafii Dąbrówka.
  Złote i srebrne gody w gminie Lelis. 26 par odnowiło swoje przysięgi [ZDJĘCIA+WIDEO]
  1/73
  przejdź do galerii
  Potem jubilaci gościli w Centrum Kultury Biblioteki i Sportu na spotkaniu, jakie corocznie organizuje urząd gminy i USC.
  Wójt Stefan Prusik życzył małżeńskim parom, by wciąż spełniały się im słowa przysięgi sprzed lat.

  - Mimo że w oczach już może nie ten blask, a włosy przyprószone srebrem, serce powinno pozostać takie samo, ono nie zna funkcji „delete”, ono się nie resetuje. Żyjcie więc tak, by nawzajem było Wam ze sobą dobrze. I pielęgnujcie te najważniejsze wartości dla dzieci, dla wnuków – mówił.

  Obecny na spotkaniu radny wojewódzki Mirosław Augustyniak gratulował jubilatom recepty na długie, wspólne życie, mimo zapewne wielu trudnych chwil. A Marian Krupiński, także radny wojewódzki w imieniu marszałka i swoim własnym dziękował świętującym parom także za to, co zrobili przez lata dla swojej gminy, sąsiadów, swojej małej społeczności.

  Złote i srebrne pary w kościele odnowiły śluby, a w CK-BiS, przed kierownik USC, Czesławą Ziemak podziękowali sobie za wspólne trwanie i przyrzekali nadal dbać o małżeńskie szczęście. Zrobili to, trzymając się za ręce. Niektórzy patrząc wiernie w oczy. Najpierw podziękowanie i obietnice składali panowie. Potem panie. Panie znacznie zdecydowanie, głośniej, wyraźniej.

  A potem wójt oraz kierownik USC wręczyli medale prezydenta RP. Odebrało je 12 par, które spędziły wspólnie 50 lat: Irena i Tadeusz Arciechowscy, Halina i Stanisław Duszakowie, Zofia i Franciszek Kruczykowie, Marianna i Tadeusz Kwiatkowscy, Daniela i Aleksander Lenkiewiczowie, Genowefa i Józef Majkowie, Teresa i Józef Parzychowie, Krystyna i Tadeusz Piaszczykowie, Stanisława i Edward Piekarscy, Irena i Stanisław Puławscy, Irena i Eugeniusz Pyskłowie, Halina i Stanisław Reszkowie.

  Dyplomy z okazji srebrnych godów odebrali natomiast: Elżbieta i Zdzisław Bochomulscy, Bożena i Marek Brzozowi, Małgorzata i Andrzej Kuziowie, Bożena i Krzysztof Kwiatkowscy, Anna i Jarosław Laskowscy, Renata i Robert Młynarczykowie, Małgorzata i Krzysztof Mrozowie, Bogusława i Sławomir Nalewajkowie, Grażyna i Jerzy Olbrysiowie, Agnieszka i Robert Piersowie, Ewa i Jarosław Pierzchałowie, Sabina i Tadeusz Pijanowscy, Mariola i Bogdan Orzołkowie.


  Na spotkanie nie przybyło dziesięć z zaproszonych par. W tym państwo Stanisława i Jan Murachowie z Płoszyc, którzy doczekali 60 rocznicy ślubu.

  Jubilaci przyjęli także upominki od radnego Mirosława Augustyniaka i dyplomy od marszałka województwa przekazane przez radnego Mariana Krupińskiego. Życzenia jubilatom złożył też Krzysztof Mróz, przewodniczący rady powiatu, a jednocześnie „srebrny” jubilat.
  A na koniec był szampan za dalszą pomyślność, chóralne „Sto lat” i inne muzyczne prezenty od akordeonisty Jana Kani.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polub nas na Facebooku

  Specjalnie dla Was

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  QUIZ: Jak dobrze znasz Ostrołękę - co to za miejsca?

  QUIZ: Jak dobrze znasz Ostrołękę - co to za miejsca?

  Wybieramy najlepszych fotografów - profesjonalistów i amatorów | GŁOSUJ

  Wybieramy najlepszych fotografów - profesjonalistów i amatorów | GŁOSUJ