Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Złote gody w Bogutach

(mb)
Jubilaci z władzami gminy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.
Jubilaci z władzami gminy stanęli do pamiątkowego zdjęcia. M. Bubrzycki
Nie wszyscy ze złotych jubilatów doczekali tej uroczystości. Jeden z nich zmarł zaledwie parę dni wcześniej.

Do Urzędu Gminy w Bogutach-Piankach zaproszono 21 stycznia kilkanaście par małżeńskich, które przeżyły wspólnie co najmniej pięćdziesiąt lat.
Większość z nich brała ślub w 1953 roku. Byli jednak rekordziści. Najdłuższym małżeńskim stażem wśród jubilatów mogą się pochwalić Janina i Stanisław Stańczukowie ze wsi Kutyłowo-Perysie, którzy brali ślub w 1942 roku. Oboje przyjechali do Bogut - podobnie jak osiem innych par z co najmniej 50-letnim stażem małżeńskim - aby z rąk wójta Józefa Boguckiego odebrać medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie", nadane im przez prezydenta RP.
Niestety, nie wszyscy doczekali tej uroczystości. Już po złożeniu wniosków o przyznanie medali zmarły trzy osoby: Stanisława Żebrowska z Kamieńczyka Wielkiego, Wiktor Piliszek ze wsi Tymianki-Moderki oraz Henryk Wróbel ze wsi Kutyłowo-Perysie. Stanisław Żebrowski i Jadwiga Piliszek odebrali medale także dla swoich zmarłych współmałżonków. W imieniu swej babci Michaliny Wróbel - akurat w Dniu Babci - przyjechał wnuk, Robert Głowa z Warszawy. Dziadek Henryk zmarł kilka dni wcześniej, a babcia leży w szpitalu.
Zanim na klapach złotych jubilatów zawisły medale, wójt Bogucki pogratulował im wszystkim tak długiego stażu w małżeństwie i życzył dalszych udanych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Jubilaci wpisali się do księgi pamiątkowej Urzędu Stanu Cywilnego, a wójt lampką szampana wzniósł toast za zdrowie i pomyślność złotych par. Nie zabrakło także gromkiego "Sto lat" przy wspólnym stole.
Jak nam powiedziała Barbara Walicka, zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, ostatnia taka uroczystość odbyła się w Bogutach w 1998 roku. (mb)

Jubilaci z gminy Boguty

W uroczystości wzięli udział: Henryka i Stanisław Kamińscy z Kamieńczyka Wielkiego, Jadwiga i Marian Kamińscy ze wsi Kamieńczyk-Pierce, Leontyna i Tadeusz Skłodowscy ze wsi Godlewo-Łuby, Łucja i Jan Tymińscy ze wsi Boguty-Rubiesze, Lucyna i Czesław Uszyńscy ze wsi Boguty-Rubiesze, Irena i Józef Boguccy z Bogut-Pianek, Janina i Stanisław Stańczukowie ze wsi Kutyłowo-Perysie, Lucyna i Kazimierz Boguccy ze wsi Tymianki-Moderki, Irena i Franciszek Wojtkowscy ze wsi Tymianki-Moderki, Stanisław Żebrowski z Kamieńczyka Wielkiego (żona Stanisława zmarła) i Jadwiga Piliszek ze wsi Tymianki-Moderki (mąż Wiktor zmarł). Nie było na uroczystości: Janiny i Jana Mioduszewskich ze wsi Drewnowo-Lipskie, Janiny i Stanisława Kamińskich ze wsi Boguty-Milczki oraz Lucyny i Lucjana Lipskich ze wsi Tymianki-Adamy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki