Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Złota łyżeczka do promocji

(mb)
29 kwietnia podczas sesji Rady Powiatu dwunastu radnych głosowało za udzieleniem absolutorium Zarządowi Powiatu, czterech było temu przeciwnych.

- Sytuacja finansowa powiatów polskich jest bardzo trudna - powiedział starosta Kazimierz Białobrzeski. - Także w pow. makowskim jest za mało pieniędzy.
W ubiegłym roku do kasy pow. makowskiego wpłynęło ok. 26 mln zł. Niemal połowę z tego wydano na oświatę (11,6 mln zł). Mimo mizerii finansowej zdołano wybudować w powiecie 7,4 km dróg asfaltowych.
Zarówno komisja rewizyjna Rady Powiatu, jak i Regionalna Izba Obrachunkowa, wniosły o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu. Sprzeciwił się temu opozycyjny klub radnych Porozumienia Samorządowego, który ocenił ubiegłoroczny budżet jako mało ambitny, pasywny i nie nastawiony na rozwój, negatywnie zaopiniował też sprawozdanie finansowe za ubiegły rok.
Za absolutorium opowiedziały się dwa pozostałe kluby: PSL i SLD.
Podczas wtorkowej sesji utworzono w starostwie nowy wydział do spraw promocji i rozwoju gospodarczego. To ma być dowód na to, że władze powiatu zamierzają przykładać większą wagę do promocji. W nowym wydziale pracować będzie pięć osób, w tym jedna na pół etatu. Wszystkie te osoby pracują już w starostwie. Nieoficjalnie mówi się, że dyrektorem ma zostać pracownica dotychczasowego wydziału rozwoju gospodarczego i komunikacji.
Sprawa reorganizacji weszła do porządku obrad w ostatniej chwili, mimo że starosta powiatu mówił, iż "Zarząd Powiatu od dawna nosił się z zamiarem pewnych zmian w starostwie". Znaczna część radnych materiały na ten temat dostała tuż przed sesją. Sprzeciwił się temu radny Grzegorz Packo z klubu Porozumienia Samorządowego, ale został przegłosowany przez radnych z koalicji i reorganizacja weszła pod obrady sesji.
- Przez pierwszą kadencję promocja powiatu przypominała mieszanie herbaty łyżeczką z nadzieją, że herbata zrobi się od tego słodsza - ironizował radny Packo. - Teraz nastąpi zmiana łyżeczki na złotą...
Na pytanie radnego Packo, ile będzie kosztowała ta reorganizacja, starosta Białobrzeski odpowiedział, że koszty nie wzrosną, choć chwilę wcześnie mówił, iż będą jednak pewne koszty związane z zatrudnieniem nowego dyrektora (trzeba mu będzie płacić dodatek funkcyjny).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki