MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Złoci jubilaci

(mb)
Jubilaci ustawili się do pamiątkowej fotografii
Jubilaci ustawili się do pamiątkowej fotografii M. Bubrzycki
Trzynaście par z gminy Płoniawy świętowało ostatnie 50-lecie małżeństwa. Tradycyjnie już, jak co roku, 13 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Płoniawach swoje święto obchodzili złoci jubilaci. Na uroczystość zaproszono trzynaście małżeństw z całej gminy, które żyją ze sobą nieprzerwanie od 1953 roku.

Z zaproszenia skorzystało osiem par, do pozostałych pięciu wójt Wojciech Gąsiewski pojechał później osobiście. Złoci jubilaci wysłuchali życzeń wójta, a także ks. Jerzego Prusakiewicza - proboszcza miejscowej parafii, który dołączył się do życzeń i powiedział:
- Patrząc na was młodzi mogą mieć pewność, że stara miłość naprawdę nie rdzewieje.
Wójt odznaczył jubilatów medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi im przez Prezydenta RP. Po lampce szampana i odśpiewaniu gościom piosenki "Dwieście lat niech żyją nam", pomysłowy program artystyczny zaprezentowali uczniowie podstawówki i gimnazjum z Krasińca. Był także czas na pamiątkowe zdjęcie.
*
A oto wszyscy złoci jubilaci: Danuta i Edward Biragowie z Węgrzynowa, Cyryla i Leonard Chrostowscy z Nowych Płoniaw, Regina i Roman Cieszkowscy ze Szczuk, Marianna i Ryszard Gadomscy z Chodkowa-Biernat, Marianna i Jan Kierscy ze Szlas Burych, Regina i Ryszard Kowalczykowie z Suchego, Leokadia i Stanisław Parzuchowscy z Zawad Dworskich, Stanisława i Bolesław Pondowie z Węgrzynowa, Natalia i Antoni Stepnowscy z Kobylina, Janina i Henryk Urbańscy z Węgrzynowa, Stanisława i Henryk Winnikowie z Jaciążka, Janina i Mieczysław Załęscy z Chodkowa Wielkiego oraz Janina i Adam Żychowscy z Jaciążka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki