Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zimę przetrzymamy!

(mb)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie uporał się z niedawnymi kłopotami finansowymi i wszystkie przyznane zasiłki wypłacane są na bieżąco.

- W grudniu otrzymamy pieniądze z ministerstwa, a ponadto będą jeszcze do podziału wśród potrzebujących ostatnie tegoroczne środki przyznane przez miasto - mówi Barbara Brzostek, kierownik MOPS. - To oznacza, że wszystkich pieniędzy do podziału wśród potrzebujących będzie więcej niż w listopadzie. Postaramy się je podzielić sprawiedliwie.
Potrzebujących nie ubywa. Przy przyznawaniu pomocy preferowane będą osoby chore, niepełnosprawne, a także rodziny z dziećmi w trudnej sytuacji materialnej.
- Szczególnie chcielibyśmy pomóc osobom i rodzinom, które nie są naszymi stałymi klientami, ale znalazły się w trudnej sytuacji, bo taka pomoc to dla nich szansa na wyjście z dołka - tłumaczy Barbara Brzostek.
Osobm samotnym od 1 października proponowane są codzienne gorące posiłki. Ta pomoc trafia do samotnych, często są to mężczyźni z problemem alkoholowym. Liczba osób korzystających z przysłowiowej zupy powoli rośnie. Na początku października jadło je 7 osób, ostatnio było ich już 10. Nie wszyscy chcą korzystać z darmowych posiłków, za które płaci MOPS. Wolą pieniądze. Muszą się jednak liczyć z tym, że pomoc finansowa jest naprawdę symboliczna - wynosi kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
Wydawało się, że ubodzy z Makowa - podopieczni MOPS dostaną darmowe konserwy w ramach ogólnopolskiej akcji. Niestety, okazało się, że wskaźnik bezrobocia w tym mieście nie jest aż tak wysoki i konserw nie otrzymali. Jest szansa, że konserwy otrzyma świetlica socjoterapeutyczna działająca przy MOPS.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki