Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zima drogowców

mb
W ub. tygodniu zanotowaliśmy w pow. ostrowskim drugi tej jesieni atak zimy. Jak do tej pory, drogowcy się nie przepracowali.

Na ulice Ostrowi Mazowieckiej po raz pierwszy piaskarki wyjechały 18 listopada. Po parodniowej przerwie 24 listopada znów musiały posypywać śliskie ulice.
- Już od wielu lat zimowym utrzymaniem dróg w naszym mieście zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej - mówi Jan Pskiet z Urzędu Miasta. - W ub. roku ZGKiM wygrał przetarg na kolejne trzy sezony. Moim zdaniem, to firma bardzo doświadczona i dobrze sobie radzi z zimowym utrzymaniem miejskich dróg. Mieszankę soli z piaskiem przygotowują już latem, potem okrywają ją i dzięki temu usuwanie śliskości zimą jest skuteczniejsze, bo mieszanka jest sypka.
Kierowcy poruszający się po Ostrowi zgłaszali nam, że w ostatnich dniach niektóre ulice były jednak dość śliskie.
- W sobotę 20 listopada około godziny 10.00 o mało co nie uderzyłem w samochód stojący na czerwonym świetle na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Pocztowej i Dubois - mówi jeden z kierowców. - Jechałem od strony ratusza, prędkość miałem niewielką, mam zimowe opony, ale na jezdni na samym skrzyżowaniu była prawdziwa szklanka.
To się mogło zdarzyć, zwłaszcza z rana i na samym początku sezonu zimowego. Jednak - jak zapewniono nas w Urzędzie Miasta - w zasadzie nie powinno być takich kłopotów. Takie uwagi warto jednak od razu zgłaszać do Urzędu Miasta.
Zima jest trudnym czasem dla kierowców i trzeba jednak pamiętać, że - nawet przy dużych staraniach firm dbających o drogi - mogą być one śliskie i dlatego trzeba bardzo uważać. Należy stosować bardzo rygorystycznie zasadę ograniczonego zaufania nie tylko w stosunku do innych użytkowników dróg, ale i do... drogowców.

Kto i kiedy posypuje ulice?

W Ostrowi Mazowieckiej utrzymaniem w dobrym stanie ośmiu ulic (oraz obwodnicy) zajmują się ekipy z zarządów dróg: krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Dotyczy to: ul. Różańskiej (od wiaduktu do granic miasta), Stacyjnej, Lubiejewskiej (bez odcinka od ulicy Sikorskiego do ul. Roweckiego-Grota), Roweckiego-Grota, Małkińskiej, Dubois, 63 Roku.
O pozostałe ulice dba miasto.
W mieście w pierwszej kolejności odśnieżane i posypywane są ulice najważniejsze: Armii Krajowej, 3 Maja, Warszawska, Różańska, Brokowska, Lubiejewska (od Sikorskiego do Roweckiego-Grota), Mieczkowskiego, Krótka, Batorego, K. Piłata, Warchalskiego, Kościuszki, Rubinkowskiego, Widnichowska, Lipowa, Ks. Sobotki, Sikorskiego, Pl. Ks. Anny Mazowieckiej, Pocztowa, Okrzei, Jagiellońska, B. Prusa, 11 Listopada, Szpitalna (od Dubois do szpitala). W drugiej kolejności będą odśnieżane i posypywane ulice: Broniewskiego, Postoczysko, Słowackiego, Wileńska, Cmentarna, Orzeszkowej, Piłsudskiego, Zwycięstwa, Ogrodowa (od 3 Maja do Okrzei), Królowej Bony (od Prusa do Jagiellońskiej), Legionowa, Szkoły Podchorążych Piechoty, Kolejowa, Biała, Akacjowa, Cicha, Dąbrowskiej, Świderskich, Młyńska, Przybosia, Reymonta, Tamkowa, Traugutta, Wiejska, Książęca, Wiśniowa, Wschodnia. Pozostałe ulice będą odśnieżane w trzeciej kolejności.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki