Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zgłoś kandydata do medalu

mb
Można zgłaszać kandydatów do Medalu im. Wiktora Godlewskiego.

Do końca stycznia 2005 roku kapituła Medalu im. Wiktora Godlewskiego przyjmuje zgłoszenia kandydatów, spośród których wyłonieni zostaną laureaci za rok 2004.
Kapituła Medalu im. Wiktora Godlewskiego została powołana w 1992 roku z inicjatywy Romana Świerżewskiego - dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. To właćnie w Bogutach w 1831 roku urodził się Wiktor Godlewski - wybitny przyrodnik. Medale są przyznawane za działania na rzecz przyrody, szczególnie za wzbogacanie i popularyzację wiedzy przyrodniczej. W ub. roku medale otrzymali: red. Andrzej Zalewski z Polskiego Radia, Mieczysław Siewko - nadleśniczy Nadleśnictwa Krynki oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z Gdańska.
Kapituła, która przyznaje medale, składa się z profesjonalnych przyrodników oraz przedstawicieli rodziny W. Godlewskiego i lokalnej społeczności.
Kandydatów do medalu można zgłaszać na adres: Kapituła Medalu im. Wiktora Godlewskiego, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Pawła Olszewskiego 2, 07-325 Boguty.

*

Wiktor Godlewski (1831-1900). Znany przyrodnik. Zasłynął badaniami przyrody syberyjskiej, gdzie został zesłany za udział w Powstaniu Styczniowym. Po powrocie z zesłania osiadł w Smolechach k. Ostrowi Mazowieckiej. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Jasienicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki