Zespół Szkół CKR w Starym Lubiejewie będzie współpracować z Państwową Strażą Pożarną w Ostrowi Mazowieckiej

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Na zdjęciu: komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej Janusz Iwanowski i dyrektor Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie Roman Malicki.
Na zdjęciu: komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej Janusz Iwanowski i dyrektor Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie Roman Malicki. Fot. ZS CKR w Starym Lubiejewie
Udostępnij:
Jak informuje ZS CKR w Starym Lubiejewie, umowa patronacka zapewni wsparcie dydaktyczne ze strony Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej dla szkoły. Chętni uczniowie z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki i szkoły branżowej będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z zakresu edukacji pożarniczej.

Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie Roman Malicki podpisał porozumienie o współpracy z Januszem Iwanowskim - komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Działalność edukacyjna będzie realizowana przez funkcjonariuszy PSP. W ramach umowy młodzież zdobędzie wiedzę o funkcjonowaniu państwowej i ochotniczej straży pożarnej, posiądzie umiejętności ratownicze, w tym posługiwanie się sprzętem gaśniczym i ratowniczym. Straż wspierać będzie szkołę w przygotowaniu młodzieży do olimpiad i konkursów z wiedzy pożarniczej, turniejów i zawodów sportowych.

Uczniowie objęci umową będą mieli możliwość udziału w szkoleniach podstawowych strażaków ratowników OSP zgodnie z zasadami organizacji szkoleń członków ochotniczych straży pożarnych biorących bezpośredni udział w akcjach ratowniczych.

Dziękujemy panu Januszowi Iwanowskiemu komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, który życzliwością przyjął zaproszenie do współpracy na rzecz edukacji pożarniczej młodzieży naszej szkoły.

- informuje społeczność szkolna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Tygodnik Ostrołęcki
Dodaj ogłoszenie