Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Żeby było bezpieczniej

mb
Mieszkańcy i władze Broku twierdzą, że główne skrzyżowanie w ich miasteczku jest bardzo niebezpieczne. Drogowcy mają nieco inne zdanie.

Tuż przed mostem w Broku krzyżują się ze sobą droga krajowa nr 50 oraz wojewódzka nr 694. Użytkownicy tej drogi, a zwłaszcza mieszkańcy Broku, są przekonani, że to niebezpieczne skrzyżowanie.
Niedawno w rubryce "Co nas boli?" publikowaliśmy sygnał jednego z czytelników w tej sprawie. Odpowiadał mu Stanisław Kozioł, dyrektor Mazowieckiej Dyrekcji Dróg Krajowych Rejon w Węgrowie, który twierdzi, że wypadki i kolizje, do których dochodzi na skrzyżowaniu w Broku, to efekt nieuwagi, a czasem bezmyślności, kierowców.
- Mimo to, w trosce o poprawę bezpieczeństwa chcemy tak zmodernizować to skrzyżowanie, żeby zdarzeń drogowych było tam jak najmniej - powiedział nam dyrektor Kozioł. - To jest skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z drogą krajową i dlatego decydujący głos w tej sprawie należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Korespondujemy w tej sprawie z GDDKiA, liczę na to, że sprawa zostanie załatwiona pomyślnie, choć nie ukrywam, że chodzi o pieniądze. Zależy nam na tym, aby GDDKiA partycypowała w kosztach modernizacji tego skrzyżowania. Na pomyślne załatwienie tej sprawy liczy także burmistrz Stanisław Bębenek z Broku.
- To prawda, że kierowcy nie zawsze stosują się do przepisów, ale skrzyżowanie jest mimo to niefortunne - twierdzi burmistrz Bębenek. - Niebezpiecznie jest zwłaszcza, gdy jedzie się od strony Poręby. Najpierw jest znak o tym, że jesteśmy na drodze z pierwszeństwem, a za 30 metrów pojawia się żółty trójkąt, że właśnie ta droga kończy się. Nie wszyscy kierowcy wyhamowują. Wysłałem już w tej sprawie niejedno pismo do Oddziału Centralnego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Ostatnio wysłaliśmy kolejne, w którym przedstawiliśmy wykaz 42 kolizji i 8 wypadków w ciągu ostatnich 5 lat, w których rannych zostało 13 osób. Czy musimy czekać na pierwszą ofiarę śmiertelną?
Najlepszym rozwiązaniem byłoby pewnie rondo albo sygnalizacja świetlna, ale Oddział Centralny GDDKiA nie widzi obecnie możliwości jakiejkolwiek modernizacji tego skrzyżowania, bo inne potrzeby są pilniejsze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki