Żebrowski tuż za podium w Mistrzostwa Polski Seniorów

W emocjonującym finale dla zawodnika z Makowa zabrakło miejsca na podium
W emocjonującym finale dla zawodnika z Makowa zabrakło miejsca na podium Fot. Archiwum zawodnika
Zawodnik ULKS Macovia Maków Mazowiecki Krzysztof Żebrowski wystartował w 89 Mistrzostwach Polski Seniorów w Bydgoszczy.

Wielokrotny reprezentant Polski wziął udział w swojej koronnej konkurencji - biegu na 1500 m. Niestety, zabrakło odrobiny szczęścia i ostatecznie wychowanek Andrzeja Wardaszki, z czasem 4.44.67 zajął czwarte miejsce, do podium tracąc około sekundy. Bieg finałowy, z czasem 3.41.43 wygrał Bartosz Nowicki, reprezentujący klub WKS Śląsk Wrocław. Drugi na mecie był klubowy kolega zwycięzcy, Mateusz Demczyszak, a trzeci Adam Czerwiński (WKS Wawel Kraków).
- Jestem zadowolony ze swojego startu, pomimo tego, że uplasowałem się tuż za podium - mówi Krzysztof Żebrowski. - Pod koniec biegu, dało znać o sobie zmęczenie, tak wyczerpującym dla mnie sezonem. Chciałbym wystartować jeszcze w dwóch, może trzech biegach i we wrześniu udać się na zasłużony odpoczynek.