Żebrowska bez medalu, ale z rekordem życiowym (wideo)

Magdalena Żebrowska otarła się o podium Mistrzostw Polski Juniorów.
Magdalena Żebrowska otarła się o podium Mistrzostw Polski Juniorów. A. Dobkowski
Magdalena Żebrowska (OKLA Ostrołęka) wywalczyła czwarte miejsce w konkursie skoku w dal w Mistrzostwach Polski Juniorek, które odbywają się w Białej Podlaskiej.

Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego w najlepszej próbie uzyskała 5.92 m i tym samym pobiła rekord życiowy. W konkursie zaprezentowała bardzo wysoką i równą formę, a do medalu zabrakło niewiele. Konkurs wygrała Natalia Chacińska (AZS Łódź), która jako jedyna przekroczyła granicę sześciu metrów - 6.12 m.

Drugie miejsce zajęła Weronika Grzelak (LKS Górnik Wałbrzych) - 5.94 m, a trzecie Adrianna Szóstak (SL Olimpia Poznań) - 5.93 m. Ostatnia z wymienionych zawodniczek odebrała medal zawodniczce OKLA w ostatniej kolejce.

W konkursie brała również udział wychowanka OKLA Ostrołęka Aleksandra Dzwigała, która obecnie reprezentuje AZS AWF Warszawa. Z wynikiem 5.21 m zajęła dopiero dwunaste miejsce.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski Juniorek Magdalena Żebrowska powalczy o medal w trójskoku. Więcej o występach naszych reprezentantów jutro w naszym portalu.