Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ze światełkiem u burmistrza

(mb)
22 grudnia makowscy harcerze odwiedzili burmistrza z betlejemskim światłem pokoju
22 grudnia makowscy harcerze odwiedzili burmistrza z betlejemskim światłem pokoju Fot. M. Bubrzycki
Makowscy harcerze podsumowali minione cztery lata. Nadal mają zaufanie do komendanta.

22 grudnia makowscy harcerze odwiedzili burmistrza z betlejemskim światłem pokoju
(fot. Fot. M. Bubrzycki)

6 grudnia w Makowie obradował Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Hufca ZHP. W harcówce, którą harcerze przygotowywali sobie przez ostatnie miesiące, ich delegaci oceniali ostatnie 4 lata i wybrali na kolejną kadencję: komendanta, komendę hufca oraz komisję rewizyjną hufca.
Do ZHP w pow. makowskim należy ponad 500 osób, w tym 180 zuchów i 43 instruktorów. Skupieni są w 22 drużynach. Niestety, tak jak w całym kraju, liczba harcerzy w ostatnich kilku latach spadła. Jest ich teraz mniej o jedną trzecią.
- To skutek reformy szkolnictwa - twierdzi harcmistrz Kazimierz Stępkowski, komendant Hufca ZHP. - Polikwidowano małe wiejskie szkoły, w których żywe były tradycje harcerskie.
Hm K. Stępkowski został po raz kolejny wybrany na komendanta. Jest nim już od ponad 22 lat. W skład komendy hufca, którą powiększono o dwie osoby, wchodzą ponadto: Krystyna Gronowska, Jadwiga Markowska, Michał Markowski, Elżbieta Kłyszewska, Anna Dobkowska i Henryk Grądzik. Janusz Jankowski nie chciał być nadal przewodniczącym komisji rewizyjnej. Jego miejsce zajęła Marianna Zielonka, a członkami komisji zostali Włodzimierz Cendrowski i Tomasz Delura.
Harcerze z makowskiego Hufca ZHP przygotowują się do przyjęcia imienia kaprala Juliana Szpaka - sapera, który tuż po II wojnie światowej zginął przy rozminowywaniu ziemi makowskiej i spoczywa na cmentarzu w Makowie. Prawdopodobnie w trakcie przyszłorocznych Dni Makowa harcerze otrzymają nie tylko imię, ale także nowy sztandar.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki