Zawodnicy UOLKA Ostrów Mazowiecka z sukcesami startowali w Mistrzostwach Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju, 7-10.04.2022

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Z archiwum UOLKA Ostrów Mazowiecka
7-10.04.2022 odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 20 w podnoszeniu ciężarów w Biłgoraju. W zawodach brało udział 5 zawodników z Ostrowi Mazowieckiej.

Z brązowym medalem wróciła Karolina Krawiec startująca w kategorii 55 kg, uzyskując wynik w rwaniu 58 kg i podrzucie 70 kg (dwubój 128 kg).

W kategorii 81 kg wystartowała Julia Kaczorowska. Zdobyła srebrny medal. Julia wyrwała 78 kg i podrzuciła 93 kg (dwubój 171 kg). Złoty medal przegrała o 4 kg z Karoliną Michałek.

Natomiast w kategorii +87 kg startowała Martyna Narewska. Wyrwała 83 kg i podrzuciła 105 kg, co dało jej złoty medal. Martyna podniosła o 5 kg więcej w dwuboju od Juli Janiak.

Warto też dodać, że ostrowianka przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które na początku maja odbędą się w Grecji.

Dominik Turowski zajął 4. miejsce w kategorii 81 kg. Wyrwał sztangę ważącą 108 kg, co dało mu brązowy medal w rwaniu oraz nowy rekord życiowy, zaś w podrzucie uzyskał 125 kg (dwubój 233 kg).

W kategorii 102 kg wystartował Mateusz Ambroziak, zajmując 2. miejsce. Mateusz wyrwał 127 kg i podrzucił 157 kg, bijąc przy tym swoje rekordy życiowe. Złoty medal przegrał o 3 kg.

UOLKA zajęła 4. miejsce w Polsce na 60 klubów, jest to wielki sukces ostrowskich sztangistów. Zawodnicy przygotowywali się do Mistrzostw Polski pod okiem trenerki Anny Mikołajczyk.