Zakończenie studiów podyplomowych w WSAP w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Redakcja
W piątek 23 czerwca słuchacze studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce uroczyście zakończyli rok akademicki i otrzymali świadectwa.

Studia były prowadzone w zakresie trzech specjalności: administracja (pierwsza edycja), prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz zamówień publicznych.

- Największym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe administracji – powiedziała nam rektor WSAP dr Elżbieta Łojko. - Są one przede wszystkim kierowane do osób z wyższym wykształceniem, pracowników administracji samorządowej, rządowej, ale też do różnego rodzaju specjalistów. Te osoby są znakomitymi fachowcami, ale są zainteresowane ugruntowaniem, poszerzeniem swojej wiedzy, skonfrontowaniem problemów praktycznych, które na co dzień rozwiązują, z wiadomościami z zakresu regulacji prawnych dotyczącej szeroko rozumianych działań administracji.

Stąd wielu słuchaczy WSAP pracuje w ośrodkach pomocy społecznej.

- Bardzo to sobie cenimy, ponieważ to trudna, odpowiedzialna praca, której jakość przekłada się na to, czy obywatele są w stanie otrzymać właściwą pomoc – podkreśla pani rektor.

Podczas uroczystości w auli uczelni słuchacze raz jeszcze spotkali się ze swoimi wykładowcami. Cztery osoby z powiatu ostrołęckiego otrzymały specjalne nagrody od starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła. Wszystkim wręczono świadectwa ukończenia studiów. Była okazja do podsumowań, wspomnień, a przede wszystkim złożenia gratulacji.

- Teraz trochę żal, że coś się kończy – przyznaje Marta Szczepańska, która na co dzień pracuje w Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzekuniu. Rozpoczęła studia podyplomowe we WSAP, ponieważ chciała podnieść swoje kwalifikacje.
- A przy okazji przypomnieć sobie lata młodzieńcze, kiedy byłam studentką – uśmiecha się. - Nie bez znaczenia był też fakt, że uczelnia jest blisko, a kadra naukowa stoi naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Studiowało się bardzo przyjemnie. Każdy z nas z tej oferty naukowej wydobył to, co było mu najbardziej potrzebne w pracy zawodowej.

W przypadku pani Marty był to m.in. kodeks postępowania administracyjnego.

- Grupę mieliśmy fantastyczną, taką „swoją”. Nadal chcemy utrzymywać ze sobą kontakt.

Jednym z pracodawców, który na studia podyplomowe we WSAP wysłał swoich pracowników, był starosta makowski Zbigniew Deptuła.

- Tak, jak pewnie wielu innych samorządowców, chcę się otaczać ludźmi mądrzejszymi – mówił na uroczystości starosta. - Wtedy mam wspaniały kapitał do zarządzania, który przekłada się na swobodę w zarządzaniu. Trzeba dawać ludziom szansę, możliwość rozwoju – zachęcał innych pracodawców.

A jest ku temu okazja: właśnie ruszyła rekrutacja na studia we WSAP, także na te podyplomowe. Rozpoczną się w październiku, w ciągu roku akademickiego odbędzie się dziewięć zjazdów (jeden w miesiącu).

- Mamy wyjątkowe szczęście, że nasi wykładowcy są z najwyższej półki – mówi rektor Elżbieta Łojko. - Są nimi sędziowie Sądu Najwyższego, pracownicy Kancelarii Sejmu, Krajowego Biura Wyborczego, wybitni specjaliści. Produkt, który dostarczamy, jest najwyższej jakości. Poziomu wykładów nie powstydziłby się Uniwersytet Warszawski. Studia u nas są płatne, ale mamy bardzo przyjazne ceny w porównaniu z innym uczelniami. W zależności od aktywności pracodawców, można też uzyskać dofinansowanie na studia. Środki w budżecie na ten cel mają zarezerwowane samorządy terytorialne, jest też możliwość otrzymania środków z zewnątrz na podnoszenie kwalifikacji.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie