Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zakład do zwalczania bezrobocia

J. Pawłowski
Radni głosują za powołaniem zakładu. Głosów przeciwnych nie było, czterech (Czartoryski, Kania, Kotowski, Wołczuk) wstrzymało się od głosu.
Radni głosują za powołaniem zakładu. Głosów przeciwnych nie było, czterech (Czartoryski, Kania, Kotowski, Wołczuk) wstrzymało się od głosu. J. Pawłowski
Zakład Obsługi Oświaty i Przeciwdziałania Bezrobociu to nowy zakład budżetowy miejskiego samorządu. Został on powołany we czwartek 27 marca uchwałą Rady Miejskiej. Na utworzenie tego zakładu miasto wyda w tym roku z budżetu 270 tys. zł i ok. 130 tys. zł z innych okołobudżetowych funduszów. Z zakładzie mają znaleźć czasowe zatrudnienie bezrobotni, którym brakuje kilku miesięcy lub roku do emerytury, bezrobotni bez prawa do zasiłku i inni potrzebujący.

Zakład ma zajmować się pracami porządkowymi w mieście: ustawianiem znaków drogowych, sprzątaniem parku, utrzymaniem miejsc pamięci narodowej.
Sprawa utworzenia zakładu wywołana kontrowersje w czasie czwartkowej sesji Rady Miejskiej. O sprawie napiszemy szerzej w papierowym wydaniu w najbliższy wtorek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki