MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zaczęła się matura

(mb)
Za chwilę maturzyści z Małkini zaczną pisać pisemny z polskiego. Miny - jak widać - nietęgie
Za chwilę maturzyści z Małkini zaczną pisać pisemny z polskiego. Miny - jak widać - nietęgie Fot. M. Dylewski
Wśród tegorocznych maturzystów jest około 1100 absolwentów szkół średnich z pow. ostrowskiego. Gdy ten numer dotrze do czytelników, znane już będą wyniki matur pisemnych i rozpoczną się ustne.

Za chwilę maturzyści z Małkini zaczną pisać pisemny z polskiego. Miny - jak widać - nietęgie

(fot. Fot. M. Dylewski)

We wtorek 11 maja wszyscy maturzyści zdawali egzamin pisemny z języka polskiego, w środę 12 maja - pisemny z przedmiotu wybranego.
Najwięcej maturzystów zdawało w Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej - w sumie 345 (319 tegorocznych absolwentów i 26 ubiegłorocznych). Najczęściej - jako drugi pisemny - wybierali matematykę. Zdecydowało się na nią aż 238 osób.
Nasz fotoreporter rejestrował ostatnie chwile przed maturą z polskiego w Zespole Szkół w Małkini. Tam przystąpiło do niej 185 osób. W środę, podczas drugiego pisemnego, większość zdawała matematykę - 168. Historię wybrało pięć osób, geografię - cztery oraz po jednej biologię i język niemiecki. Te proporcje zupełnie inaczej układają się na egzaminach ustnych, które rozpoczęły się już 14 maja i potrwają do 23 maja
W Małkini maturę zdają także uczniowie zaoczni - było ich 89. Pisemne zdawali w tych samych dniach, co dzienni, tylko po południu.
W pow. ostrowskim maturę zdają także uczniowie: Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej oraz Zespołu Szkół - Centrum Kształcenia Praktycznego w Lubiejewie.
To ostatnia taka matura. Zdają ją ostatni absolwenci 8-klasowych szkół podstawowych. Za rok do egzaminu dojrzałości przystąpią pierwsi absolwenci gimnazjów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki