MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zabawa pod nadzorem

Jarosław Sender
Monitoring ma ochronić nowe place zabaw przed wandalami

Place zabaw przy ul. Wojskowej, Tuwima i przy dwóch przedszkolach publicznych są już na ukończeniu. Została też podpisana umowa na rozbudowę skate parku. Teraz miasto zastanawia się jak zdobyć pieniądze na budowę placu zabaw w parku im. T. Kościuszki i zagospodarowanie boiska na Orliku.

Koszt budowanych placów zabaw wyniesie 153 tys. zł. Termin ich wykonania upływa wprawdzie 30 czerwca, ale nowe zabawki już stoją.

- Teraz chciałoby się tylko prosić, by place zabaw w takim stanie, w jakim firma je odda, przetrwały jak najdłużej. A jest z tym różnie, bo przy ul. Tuwima świeżo zamontowane zabawki zostały zdewastowane pierwszej nocy. Dlatego też podjąłem decyzję o zamontowaniu monitoringu przy ul. Tuwima i Wojskowej. Są to dodatkowe koszty, ale jeśli ponosimy duże wydatki na zamontowanie zabawek, to te kilka dodatkowych tysięcy na kamery trzeba będzie znaleźć - zapowiada burmistrz Przas¬nysza Waldemar Trochimiuk.

Na skate park robotnicy wejdą lada chwila. W tym roku zostanie tam wykonane oświetlenie (za 15 tys. zł) i zostaną zamontowane nowe, warte 35,5 tys. zł, urządzenia. Natomiast na zagospodarowanie placu przy MDK-u i boiska na Orlika - miasto wciąż szuka pieniędzy.

Jednym ze sposobów ma być udział w konkursie "100 placów zabaw na100 lat Nivea". Konkurs Nivea polega na całkowitym sfinansowaniu przez firmę komercyjną budowy placu zabaw poprzez zakup i montaż urządzeń na obszarach przygotowanych i przekazanych przez samorząd. Wspomniana firma wykonałaby takie działania non profit w ramach zwyczajowo prowadzonych programów promocyjnych. Najpierw jednak, na podstawie zgłoszonych akcesów i głosowania inter¬nautów, zostanie wytypowanych 100 samorządów Głosowanie rozpoczęło się 6 czerwca. A o jego szczegółach będzie można przeczytać m.in, na stronie przas¬nyskiego urzędu.

- W ramach konkursu Nivea zgłosiliśmy dwie potencjalne lokalizacje placów zabaw, tj. park miejski im. Tadeusza Kościuszki i boisko sportowe naOsiedlu Orlika, czyli tzw. Wembley. Na Wembley, oprócz placu zabaw, chcemy zbudować małe boisko trawiaste dla dzieciaków oraz zmodernizować górkę zjazdową, tak by była przydatna dla młodych narciarzy i saneczkarzy. Chcemy tam też, wzorem Ostrołęki, zamontować siłownię z osprzętu metalowego i coś zrobić dla emerytów i rencistów. Może ścieżkę do biegania i jakiś elementy do ćwiczeń? - tłumaczy burmistrz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki