Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Z turnieju odjechali rowerami

(mm)
Najszerszą wiedzą w eliminacjach powiatowych turnieju o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wykazały się zespoły - ze Szkoły Podstawowej w Baranowie i Gimnazjum w Troszynie. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali rowery górskie.

W dwudziestych szóstych eliminacjach powiatowych Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym przeprowadzonych przez Komendę Miejską Policji w Ostrołęce uczestniczyło czternaście trzyosobowych zespołów - siedem w kategorii szkół podstawowych i siedem w kategorii szkół gimnazjalnych.
Komisji konkursowej przewodniczył Jan Domasik z LOK-u a sędzią głównym był Jan Lenkiewicz z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
Zawodnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną podczas rozwiązywania testu, ale również pokonywali rowerowy tor przeszkód i udzielali pierwszej pomocy.
W kategorii szkół podstawowych: I miejsce zajęła SP w Baranowie, II miejsce SP nr 3 w Ostrołęce, III miejsce SP w Kleczkowie gm. Troszyn, czwarte ex aequo SP nr 5 i SP w Dębach gm. Łyse, VI SP w Rzekuniu.
W kategorii szkół gimnazjalnych: I miejsce zajął zespół z Gimnazjum w Troszynie, II miejsce Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce, III miejsce Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce, IV miejsce Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce, V miejsce Gimnazjum w Rzekuniu, VI miejsce Gimnazjum nr 3 w Ostrołęce, VII miejsce Gimnazjum w Lelisie.
Najlepsze zespoły z powiatu ziemskiego, czyli Szkoła Podstawowa w Baranowie i Gimnazjum w Troszynie oraz z powiatu grodzkiego - Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostrołęce i Gimnazjum nr 1 pojadą na eliminacje wojewódzkie turnieju do Radomia.
Eliminacje zorganizowała Sekcja Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Ostrołęce przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Ligi Obrony Kraju oraz Kuratorium Oświaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki