MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Z nieba padał deszcz i... cukierki

(ar)
Poseł Zbigniew Chrzanowski usiłował załatwić słońce, ale bezskutecznie
Poseł Zbigniew Chrzanowski usiłował załatwić słońce, ale bezskutecznie Fot. A. Rusinek
Miała być wielka majówka. Program Festynu Europejskiego, zorganizowanego 8 maja przez Europejską Partię Ludową oraz Fundację "Edukacja i rozwój", kusił wieloma atrakcjami. Wyjątkowo paskudna pogoda pomieszała jednak nieco szyki organizatorom, a makowianom też odebrała chęć do zabawy w plenerze.

Poseł Zbigniew Chrzanowski usiłował załatwić słońce, ale bezskutecznie
(fot. Fot. A. Rusinek)

- Szkoda, że aura zawiodła. Dzisiaj w imieniu Europejskiej Partii Ludowej organizujemy w Makowie Dzień Europy, ciesząc się, że jesteśmy w Unii Europejskiej. Szkoda, że słońca zabrakło, ale humory, mam nadzieję, dopisują - liczył Zbigniew Chrzanowski, poseł i przewodniczący polskiej delegacji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim.
Mimo siąpiącego deszczu sporo widzów oglądało wspaniałe, stare samochody, które zawitały do Makowa po trasie III Królewskiego Rajdu wiodącego spod Zamku Królewskiego w Warszawie do Wierzby na Mazurach.
Ledwie odjechały stare auta, nad stadion nadleciały samoloty. Zespół reprezentacyjny Aeroklubu Polskiego z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej wykonał kilka podniebnych, szybowcowych sztuczek, choć ciężkie chmury ograniczyły znacznie akrobatyczne możliwości. Za chwilę zaś nad stadionem przeleciał samolot pasażersko-transportowy AN 2, legenda lotnictwa - jak zapowiadał Henryk Kącik z Aeroklubu Polskiego. Z samolotu spadł deszcz cukierków, co sprawiło frajdę dzieciom.
Nie zabrakło na imprezie amatorów modelarstwa - kilkanaście latawców (ocenionych fachowo przez komisję pod przewodnictwem Jana Karpińskiego, prezesa Aeroklubu Polskiego) próbowało wznosić się w nikłym wietrze nad boiskiem. Im też pogoda nie dopisała.
Siąpiący deszcz nie zniechęcił piłkarzy. Na boisku zmierzyli się księża z drużyny ks. Zygfryda Żebrowskiego z politykami i samorządowcami z drużyny posła Zbigniewa Deptuły. Mecz wynikiem 4:2 wygrali księża.
Organizatorzy nie zapomnieli także o artystycznej ofercie. Na scenie prezentowały się m.in. wyszkowska "Sylaba" i zespół regionalny "Karniewiacy".
A na wieczorny koncert zespołu Leszcze ściągnął tłum makowskiej młodzieży.
- Pogoda pomieszała nam szyki, a przede wszystkim pozbawiła przyjemności mieszkańców miasta. Ale większość programu udało się zrealizować, popularyzując przy tym nasze wejście do Unii Europejskiej i Europejską Partię Ludową - powiedziała nam Kamila Kordowska, prezes Fundacji "Edukacja i rozwój".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki