Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Yesterday" najpopularniejsza

(paf)
Marcin Kwaśniak wygrał rywalizację wśród licealistów
Marcin Kwaśniak wygrał rywalizację wśród licealistów P.Pliszka
Ostrołęka. Wśród uczestników II Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej zdecydowanie najpopularniejsza była piosenka "Yesterday"; zespołu The Beatles. Publiczność mogła ją usłyszeć aż trzy razy, w trzech różnych wykonaniach. Młodzież zaprezentowała 25 piosenek, w tym niemieckojęzyczne były tylko dwie. Konkurs odbył się w poniedziałek, 26 kwietnia, w Zespole Szkół nr 5 w Ostrołęce.

- Wynika to głównie z faktu, że angielski jest bardziej popularnym językiem zarówno wśród muzyków, jak i wśród naszych uczniów - mówi Beata Pyskło, nauczycielka języka niemieckiego w ZS nr 5 w Ostrołęce, organizatorka konkursu. - Dlatego m.in. przez takie konkursy chcemy promować ten język i kulturę niemieckojęzyczną.
Nowością w tegorocznym konkursie było wprowadzenie podziału na grupy wiekowe. Młodzież rywalizowała w kategoriach: gimnazjum i szkoły średnie. Uczestnicy prezentowali jeden utwór w wersji oryginalnej. Występowali soliści i duety. Jurorzy oceniali przede wszystkim poprawność językową wykonywanych piosenek oraz melodyczność. Dodatkowo premiowanym atutem była oryginalność prezentacji.
- Bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Poziom konkursu był wyrównany. Młodzież naprawdę dobrze, profesjonalnie się przygotowała - opowiada Magdalena Bubrzycka, nauczycielka języka angielskiego w ZS nr 5 w Ostrołęce, także organizatorka konkursu. - Oczywiście nie zabrakło takich, którzy chcieli trochę pożartować przed kolegami. Tu poziom wykonania utworu schodził na drugi plan. Ale byliśmy tam przecież po to, by się dobrze bawić.
Jury konkursu w składzie: Elżbieta Szlachtun, Aleksandra Kowalewska, Tadeusz Kowalewski, Magdalena Bubrzycka i Beata Pyskło, przyznało trzy nagrody w kategorii gimnazja i dwie w kategorii szkoły średnie. W pierwszej grupie zwyciężyła Aneta Królicka z Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce, która śpiewała "You're The One That I Want" Olivii Newton-John i Johna Travolty. Drugie miejsce przypadło ex aequo Monice Batogowskiej z Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce i Pawłowi Bieńkowskiemu z Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce. Na trzecim miejscu - również ex aequo - były Ewelina Mordak z Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce i Karolina Pasztaleniec z Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce. Wśród licealistów za najlepszego jurorzy uznali Marcina Kwaśniaka z I LO w Ostrołęce (śpiewał piosenkę R.E.M. "Imitation of life"). Miejsce drugie ex aequo zajęły Katarzyna Szczubełek z I LO w Ostrołęce i Anna Rybacka z II LO w Ostrołęce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki