MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wznieśli oświaty kaganiec

Roman Sienicki były pracownik KOiW w Ostrołęce
Pracownicy kuratorium stawili się niemal w komplecie
Pracownicy kuratorium stawili się niemal w komplecie Archiwum
Spotkanie pracowników Kuratorium Oświaty w Ostrołęce odbyło się 14 i 15 czerwca w ośrodku Florian w Kaszewcu koło Różana. Kuratorium istniało w Ostrołęce w latach 1975-1998, czyli w czasie, kiedy Ostrołęka była stolicą województwa.

W spotkaniu uczestniczyło 47 pracowników, w tym pierwszy kurator oświaty i wychowania w województwie ostrołęckim Mieczysław Boguszewski (obecnie emeryt), były kurator, a obecnie prezydent Ostrołęki Ryszard Załuska, Wiesława Szczepaniak-Maleszka z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Listy i pozdrowienia do uczestników spotkania nadesłali: były kurator T. Zaniewski oraz wicekuratorzy H. Kołakowski i E. Podleś.
Spotkaniu towarzyszyła wymiana doświadczeń i wspomnień między pracownikami byłego ostrołęckiego kuratorium i pracownikami delegatury mazowieckiego Kuratorium Oświaty, która obecnie istnieje w Ostrołęce. Wszyscy podkreślali, że warunki pracy w placówkach są znacząco korzystniejsze niż te, w jakich przyszło pracować byłym pracownikom Kuratorium Oświaty i Wychowania w Ostrołęce. Spotkanie przebiegało w atmosferze serdeczności i sympatii oraz troski o dalszy rozwój ostrołęckiej oświaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki