MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyszukiwanie telefonem jest banalne! Oto 5 aplikacji, dzięki którym zidentyfikujesz zwierzęta, rośliny i inne obiekty za pomocą zdjęcia

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Poznaj najlepsze i sprawdzone aplikacje do wyszukiwania obrazem. Kliknij w galerię!
Poznaj najlepsze i sprawdzone aplikacje do wyszukiwania obrazem. Kliknij w galerię! hallojulie / gettyimages.com
Wyszukiwanie obrazem jest jednym z najnowszych osiągnięć współczesnej nauki. Dzięki tej technologii można poznać informacje na temat zwierząt, roślin czy napotkanych na wycieczce budynków. Jeśli często zastanawiasz się czym jest dana rzecz lub chciałbyś znaleźć o niej przydatne informacje - zainstaluj proponowane przez nas aplikacje, które służą do wyszukiwania obrazem.

Spis treści

Wyszukiwanie obrazem - co to jest?

Wyszukiwanie obrazem to stosunkowo młoda technologia, która jest prawdziwym przełomem w dostępności i łatwości wyszukiwania informacji. Standardowe wyszukiwarki internetowe, które polegają na zapytaniach wprowadzanych poprzez tekst są ogólnodostępne i każdy potrafi z nich korzystać. Co jednak w przypadku, gdy nie wiemy jak nazwać przedmiot, o którym chcemy dowiedzieć się więcej? Właśnie wtedy z pomocą przychodzą przydatne aplikacje.

Jak to działa? Wystarczy wykonać zdjęcie przedmiotu, o którym chcemy dowiedzieć się więcej. Następnie "pokazujemy" je odpowiedniej aplikacji, która porówna podany przez nas obraz ze swoją bazą danych. W wyniku wyszukiwania program powinien podać nazwę oraz informację na temat rzeczy widocznej na fotografii.

Zalety i wady szukania obrazem

Zalety

  • Nie musisz znać nazwy wyszukiwanego przedmiotu - wystarczy wykonać wyraźne zdjęcie, by pozyskać nowe informacje;
  • Prostota i szybkość pozyskiwania informacji - Odpowiednia aplikacja pokaże masę szczegółowych informacji w jednym miejscu. W przypadku zwierząt może być to gatunek czy rasa, jednak za pomocą fotografii przedmiotu można znaleźć też np. odnośniki do sklepów, gdzie można je zakupić.

Wady

  • Niedokładność - wynik szukania obrazem często nie jest jednoznaczny. Zależy to od tego, jak bardzo dany przedmiot jest podobny do innych. Przykładowo, wprowadzenie zdjęcia wiśni może skutkować ukazaniem nam zarówno wyników dotyczących czereśni;
  • Błędy ze strony człowieka - niewyraźne zdjęcie lub złe ujęcie może zakłamać wyniki, przez co nie trudno o fatalną w skutkach pomyłkę, np. podczas wyszukiwania informacji o pielęgnacji konkretnych roślin.

Najlepsze aplikacje do wyszukiwania obrazem

Jak powszechnie wiadomo, jeśli coś jest do wszystkiego, to zazwyczaj jest do niczego. Warto więc posiadać kilka aplikacji specjalizujących się wyszukiwaniu obrazem konkretnych rzeczy, z jakimi mamy styczność na codziennej drodze życia.

Zobacz najlepsze aplikacje do wyszukiwania obrazem. Dzięki nim w łatwy sposób dowiesz się, co przedstawia fotografia:

Zobacz również:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wyszukiwanie telefonem jest banalne! Oto 5 aplikacji, dzięki którym zidentyfikujesz zwierzęta, rośliny i inne obiekty za pomocą zdjęcia - GRA.PL

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki