Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyszkowskie śmieci pojadą na Mazury

anek
Od przyszłego roku wyszkowskie śmieci będą wywożone na zewnętrzne wysypiska, zapewne na Mazury, bo tam podobno najtaniej. Finansowanie wywozu śmieci ma się gminie opłacać bardziej, niż budowa nowego zakładu utylizacji - uważa burmistrz.

W przyszłym roku przestanie funkcjonować wysypisko śmieci w Tumanku i gmina będzie musiała jakoś zagospodarować swoje odpady. Opozycyjna część Rady Miejskiej nawołuje, żeby budować nowoczesny zakład, który będzie odbierał i składował śmieci. Burmistrz Grzegorz Nowosielski jest przeciwny. Uważa, że miasto jest zbyt małe, by opłacała się tu budowa takiego zakładu, i według jego analiz znacznie taniej jest śmieci wywozić na zewnątrz, niż finansować budowę własnego zakładu.
W ciągu najbliższych kilku dni burmistrz ogłosi przetarg na odbiór nieczystości stałych i wywóz ich poza teren gminy. Wyłoniona w drodze przetargu firma zapewni odbiór śmieci od wszystkich, także tych, którzy do tej pory korzystali z gminnego wysypiska, a ceny tej usługi powinny pozostać na podobnym co obecnie poziomie ceny korzystania z wysypiska. Firma będzie też segregować śmieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki