Dokument ten dowodzi, że szpital spełnia kryteria wymagane przez PTBB i jest potwierdzeniem wprowadzenia najwyższych standardów uśmierzania bólu pooperacyjnego.
- Proces zdobywania certyfikatu trwał u nas od 2009 roku. Procedura nie jest łatwa bo wymaga spełnienia szereg kryteriów. Personel medyczny zajmujący się pacjentami z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego musiał przejść odpowiednie szkolenia. Dotyczyło to personelu z oddziałów: chirurgicznego, ginekologiczno- położniczego, anestezjologii i intensywnej terapii i pododdziału chirurgii urazowo- ortopedycznej - poinformowała Agnieszka Ogonowska, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych wyszkowskiego szpitala. - Kolejny warunek to prowadzenie u wszystkich operowanych pacjentów regularnych pomiarów natężenia bólu pooperacyjnego w skali numerycznej (NRS) lub wzrokowej - analogowej (VAS), co najmniej cztery razy na dobę ( w równych odstępach czasu).
Wyniki pomiarów natężenia bólu są odnotowane na specjalnych kartach, które są podstawą doboru odpowiednich dawek leków przeciwbólowych - tłumaczy.
Wszyscy pacjenci przed planowym zabiegiem operacyjnymi są informowani o możliwościach i metodach uśmierzania bólu pooperacyjnego przez lekarza prowadzącego, pielęgniarkę i położną. Ponadto prowadzony jest monitoring ewentualnych działań niepożądanych zastosowanego leczenia, który pracownicy szpitala zgłaszają do Regionalnego Ośrodka Monitorowania Działań Niepożądanych Leków.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?