MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wystrajkowali "Szalonego Kurpia"

ep
Policja zabezpieczała protest,ale protestującym nie przeszkadzała
Policja zabezpieczała protest,ale protestującym nie przeszkadzała A. Wołosz
Mieszkańcy Dalekiego Tartaku w gminie Długosiodło wystrajkowali sobie dodatkowe pociągi. Odbyło się to jednak kosztem likwidacji bezpośredniego pociągu z Ostrołęki do Warszawy.

Odjazdy pociągów z Ostrołęki do Tłuszcza:
4.24, 6.15, 7.57, 12.19, 15.45, 20.28.

Jeszcze niedawno były dwa bezpośrednie poranne pociągi z Ostrołęki do Warszawy, jeden do Wileńskiej, drugi do Zachodniej. Obecnie nie ma żadnego. Ostrołęczanie chcący dojechać do stolicy muszą przesiadać się w Tłuszczu, co wydłuża czas podróży
do trzech godzin. Po tym jak PKP Przewozy Regionalne zlikwidowały co drugi pociąg na linii Ostrołęka-Tłuszcz, ludzie w Dalekiem wyszli na tory. Dalekie to miejscowość, w której jedyną publiczną komunikacją są pociągi. Autobusy tu nie dojeżdżają.

W poniedziałek 13 grudnia kilka minut przed godziną szóstą pociąg
relacji Ostrołęka-Warszawa, miał przymusowy postój w okolicach stacji Zygmuntowo Mazowieckie. Na torach ktoś zapalił ognisko.
Po około dwudziestu minutach pociąg ruszył. Jak się szybko okazało, zaledwie na parę minut. W Dalekiem Tartaku na tory wyszli mieszkańcy wsi. Transparenty, kilkadziesiąt zdenerwowanych i jak nam powiedzieli, zdesperowanych ludzi.
- Nie chcemy nie wiadomo czego - mówiła nam jedna z organizatorek protestu Małgorzata Jaworska. - Chodzi o to, żeby pociągi logicznie ustawić, a nie, żeby dziecko musiało wstawać o czwartej rano i być w szkole po szóstej, bo inaczej nie dojedzie.

Po zmianie rozkładu 12 grudnia z Ostrołęki w kierunku Warszawy miały wyjeżdżać trzy pociągi rano i jeden po południu. Ich godziny odjazdu były przystosowane do potrzeb ludzi dojeżdżających do pracy w Warszawie na siódmą i ósmą. Mieszkańcy Dalekiego swoim protestem zmusili Urząd Marszałkowski (który zamawia i finansuje pociągi regionalne) do zmiany rozkładu jazdy. Obecnie pociągi z Ostrołęki (poza jednym popołudniowym kursem do Warszawy)
dojeżdżają tylko do Tłuszcza. Po proteście mieszkańców Dalekiego wypadł z rozkładu bezpośredni, przyspieszony pociąg do Warszawy Zachodniej odjeżdżający o 5.17 uruchomiony trzy lata temu staraniem miejskich i powiatowych samorządowców, żeby
poprawić połączenie Ostrołęki ze stolicą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki