Wystartowała szósta edycja konkursu Start-up Challenge

Materiał informacyjny Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości S.A.
Udostępnij:

Finał podczas XIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Obecność w mediach i wejście do świata wielkiego biznesu, szansa na zdobycie finansowania, możliwość prezentacji podczas 13. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (EEC - European Economic Congress, 20-22 września 2021 r.) czekają na uczestników szóstej edycji konkursu Start-up Challenge. Twórcy start-upów mogą aplikować do 20 lipca br. poprzez stronę internetową www.eecpoland.eu Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy do udziału w konkursie innowatorów, którzy chcieliby zaprezentować swój start-up przed szeroką publicznością, powalczyć o wsparcie, zdobyć wartościowe kontakty – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach – Kilkudziesięciu laureatów poprzednich edycji, kilkaset zgłoszeń z całego świata. Konkurs stale się rozwija. Jestem przekonany, że jego uczestnicy znów zaproponują wiele ciekawych rozwiązań, także na czas pandemicznej i postpandemicznej rzeczywistości – dodaje.

Konkurs już po raz szósty towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach. Do Start-up Challenge 2021 aplikować mogą start-upy, które nie funkcjonują na rynku dłużej niż pięć lat i mają na koncie innowacyjny produkt, technologię, model biznesowy lub zoptymalizowany istniejący proces w jednej z sześciu kategorii branżowych: new industry (przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny);
environment (ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów);
tradition & modernity (przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo); health & biotechnology (medycyna, zdrowie, technologie medyczne, farmacja, biotechnologia); business processes (zarządzanie, analityka, ICT, cyberbezpieczeństwo, logistyka, HR); client & lifestyle (handel, customer experience, e-commerce, fintech, edutech, gaming, sport, przemysł czasu wolnego).

Start-up Challenge to okazja do pozyskania partnera biznesowego spośród uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego – tysięcy przedsiębiorców gotowych inwestować w innowacyjne projekty. To także bezpośredni kontakt z uczestnikami największej imprezy biznesowej Europy Centralnej oraz obecnymi na wydarzeniu mediami, występ na start-upowej scenie, wsparcie światowych ekspertów i dostęp do wartościowego mentoringu.

XIII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w terminie 20-22 września br. w formule hybrydowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i online.

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata. Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest grupa PTWP.

Zgłoszenia do Start-up Challenge: www.eecpoland.eu/pl/start-up-challenge/

Materiał oryginalny: Wystartowała szósta edycja konkursu Start-up Challenge - Gazeta Wrocławska

Dodaj ogłoszenie